[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

S5 Bydgoszcz – Świecie w końcu dwupasmowa. Zobacz film o wyczekiwanej drodze [WIDEO]

Dodano: 21.10.2022 | 20:13

Na zdjęciu: Bardzo dobrą informacją dla kierowców jest też fakt, że już w najbliższą środę (26 października) Generalna Dyrekcja planuje wdrożenie stałej organizacji ruchu, a tym samym zniesienie ograniczenia prędkości do 80 km/h, na odcinku od węzła Nowe Marzy do węzła Świecie Południe.

Fot. GDDKiA

Od piątku, 21 października odcinek S5 na północ od Bydgoszczy będzie wreszcie można poruszać dwoma pasami ruchu w obu kierunkach. GDDKiA dodaje, że w przyszłym tygodniu nastąpi zniesienie ograniczenia prędkości do 80 km/h na fragmencie w rejonie Świecia.

Budowa drogi ekspresowej S5 – choć z trzyletnim opóźnieniem – zbliża się do szczęśliwego finału. Obecnie kończą się prace na dwóch odcinkach na północ od Bydgoszczy, na których doszło do zmiany wykonawcy. Jak informowaliśmy, od dziś (21 października) trasa z Bydgoszczy do Świecia ma być dostępna dla kierowców w pełnym zakresie: czyli po dwa pasy ruchu w obu kierunkach.

CZYTAJ WIĘCEJ: Duże zmiany na S5. Od Bydgoszczy do Świecia wreszcie dwoma pasami w obu kierunkach!

Najpierw pełna przejezdność została wprowadzona na odcinku Trzeciewiec – Pruszcz. W piątek rozpoczęła się zmiana organizacji ruchu na odcinku od węzła Pruszcz do węzła Gruczno. Prace zakończyły się w nocy z piątku na sobotę – od teraz S5 w pełnym przekroju 2×2 jest przejezdna na całej długości. Jak informuje bydgoski oddział GDDKiA, niebawem nastąpi też otwarcie przepraw nad S5. – Oddanie do użytkowania wiaduktu w Zawadzie będzie możliwe w pierwszej połowie listopada. Wiadukt w Niewieścinie zostanie oddany 2-3 tyg. później – przekazuje oddział.

Bardzo dobrą informacją dla kierowców jest też fakt, że już w najbliższą środę (26 października) Generalna Dyrekcja planuje wdrożenie stałej organizacji ruchu, a tym samym zniesienie ograniczenia prędkości do 80 km/h, na odcinku od węzła Nowe Marzy do węzła Świecie Południe. Tym samym w rejonie Świecia będzie można jechać ekspresówką już z maksymalną prędkością 120 km/h. Na pozostałym odcinku w kierunku Bydgoszczy nadal będzie obowiązywało ograniczenie prędkości, wymuszone m.in. koniecznością dokończenia montażu ogrodzeń.

Budowa S5 w województwie kujawsko-pomorskim dobiega końca. Zobacz film o drodze ekspresowej

Z okazji otwarcia do ruchu odcinka S5 od węzła z autostradą A1 do Bydgoszczy, Radek z kanału Autostrady Polska. Jak podkreśla twórca popularnego źródła informacji o inwestycjach drogowych, dzięki temu odcinkowi od dziś można jechać drogami w standardzie autostrady bądź drogi ekspresowej z Gdańska przez Bydgoszcz, Poznań do Wrocławia.

W filmie na kanale Autostrady Polska pokazano pełny przebieg S5 – zarówno istniejących, jak i planowanych (m.in. w rejonie Grudziądza) odcinków ekspresówki. Autor nagrania przestrzega też kierowców przed niebezpiecznym miejscem na węźle Bydgoszcz Błonie: kierujący jadący od strony Gdańska na Poznań muszą uważać, gdyż od łącznicy odchodzi droga w kierunku Kruszyna Krajeńskiego, Lipnik i Murowańca.

Jako absolutne minimum, miejsce to powinno zostać lepiej oznakowane – na prawym pasie powinny pojawić się strzałki na wprost i w prawo. Innym, dużo łatwiejszym sposobem jest całkowite zamknięcie zjazdu i puszczenie objazdem drogą lokalną, odchodzącą od ulicy Kaplicznej w Białych Błotach i przechodzącą pod S5 na północ od węzła – przekonuje twórca kanału Autostrady Polska.

Zobacz film: Otwarcie drogi ekspresowej S5 z Nowych Marz (A1) do Bydgoszczy wraz z omówieniem całej drogi S5

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments