Bydgoszcz
-7C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H -7 • L -8
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
0C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSą nowe informacje po tragicznej bójce w regionie. Śledczy znają wyniki sekcji zwłok
policja_ na sygnale - SF
23.03.2019 | 13:35

Są nowe informacje po tragicznej bójce w regionie. Śledczy znają wyniki sekcji zwłok

Śledztwo prowadzi prokuratura, która zleciła już dodatkowe badania zmarłego 44-latka - dowiadujemy się od śledczych.

Na zdjęciu: Policjanci w związku ze sprawą zatrzymali trzech mężczyzn.

Fot. Szymon Fiałkowski / zdjęcie ilustracyjne

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w ubiegły weekend przed jednym z lokali gastronomicznych niemal w samym centrum Torunia. W sprawie zatrzymano trzech mężczyzn.

Przypomnijmy: w nocy z 16 na 17 marca, około godziny 1:30 w nocy, toruńscy policjanci zostali zawiadomieni o awanturze przy ul. Chełmińskiej, w której miało wziąć udział pięć osób. Sprzeczka między nimi rozpoczęła się jeszcze wewnątrz lokalu, a potem mężczyźni wyszli na zewnątrz. Wówczas miało dojść do bójki, w wyniku której śmierć poniósł 44-latek.

Na biurko śledczych trafiły wstępne wyniki sekcji zwłok, którą przeprowadzili biegli z zakresu medycyny sądowej. Z ich ustaleń wynika, że przyczyną śmierci mężczyzny było zatrzymanie akcji serca. Ale śledczy już zlecili dodatkowe badania. – Konieczne jest pogłębienie badań. Prokurator zlecił dalsze badania histopatologiczne – mówi rzecznik prasowa toruńskiej policji podinsp. Wioletta Dąbrowska.

W związku z ubiegłotygodniowym zdarzeniem, policjanci na miejscu zatrzymali dwie osoby. W ich ręce wpadli dwaj 30-latkowie: jeden z gminy Lubicz, drugi – z terenu gm. Obrowo. Kilka godzin później, zgłosił się trzeci z mężczyzn 20-latek z gm. Lubicz. Ze wszystkimi prowadzone są czynności procesowe. – Policjanci ustalają rolę poszczególnych osób w tym zdarzeniu – dodaje podinsp. Dąbrowska.

Równolegle o pomoc świadków w tej sprawie proszą także śledczy. – Policjanci zbierają wszelkie możliwe dowody mogące ustalić, co zaszło tej nocy – dodaje podinsp. Dąbrowska i zwraca się z apelem do osób mogących widzieć zdarzenia i które mogą pomóc ustalić przyczyny zdarzenia. – Prosimy o pilny kontakt z wydziałem dochodzeniowo-śledczym komendy miejskiej policji w Toruniu pod numerami telefonów 56 641 26 07 lub dyżurnym KMP w Toruniu pod numerem 112 – kończy rzecznik prasowa toruńskiej policji.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści