Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Są zmiany w systemie Park & Ride. Czy teraz parkingi przestaną święcić pustkami?

Dodano: 14.02.2023 | 19:38

Na zdjęciu: Parking na Przylesiu nie cieszy się zbyt dużym zainteresowaniem.

Fot. BB

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przedstawił nowe zasady korzystania z parkingów Park & Ride w Bydgoszczy. Dzięki biletom okresowym kierowcy mają częściej korzystać z placów, które dotąd święciły pustkami.

System parkingów działa od jesieni ubiegłego roku, ale na razie niewielu kierowców było zainteresowanych pozostawieniem swojego samochodu na parkingach Park & Ride. Władze miasta już parę tygodni temu obiecały zmiany, które mają poprawić fatalne na razie statystyki. W Walentynki drogowcy przedstawili plany, zapowiadając wprowadzenie od kwietnia biletów okresowych. Aby tak się stało, odpowiednią uchwałę muszą przyjąć radni, ale to wydaje się formalnością.

Po zmianach dostępne będą następujące bilety:

• Bilet 1-dobowy– 12 zł
• Bilet 5-dobowy– 34 zł
• Bilet 14-dobowy – 80 zł
• Bilet 30-dobowy– 108 zł

Dotychczasowe opłaty godzinowe pozostają bez zmian.

Bilet okresowy będzie obowiązywał dla 1 lub 2 osób podróżujących razem samochodem, które potem wspólnie będą mogły jeździć komunikacją publiczną. Bilet okresowy nie będzie przypisany do jednego parkingu, więc ma obowiązywać na wszystkich parkingach w systemie P&R (z wyjątkiem parkingu przy ul. Grudziądzkiej).

Drogowcy zastrzegają, że nie będzie możliwości pozostawienia auta na parkingu przez całą noc. Doba parkingowa będzie trwała do godz. 2 w nocy. Trzeba będzie opuścić do godziny 1:59 w nocy, natomiast wjechać na parking można po 2:00 w nocy. Jeżeli kierowca pozostawi auto przez całą noc, będzie musiał zapłacić dodatkową opłatę w wysokości 100 zł.

Bilet okresowy na system P&R będzie kosztował tyle co bilet sieciowy komunikacji miejskiej, ale będzie on niezależny od BKM. Bilet okresowy będzie przypisany do numeru rejestracyjnego pojazdu i będzie biletem na okaziciela, zaś podróż komunikacją miejską będzie możliwa na bilecie okresowym P&R tylko podczas parkowania pojazdu na jednym z parkingów P&R. Po wyjechaniu auta z parkingu, bilet na komunikację zostanie automatycznie zawieszony.

Po zakupie biletu okresowego korzystanie zarówno z parkingu, jak i transportu publicznego nie będzie wymagało od użytkownika żadnych dodatkowych czynności, a wjazd i wyjazd z parkingu odbywać się będzie automatycznie po odczytaniu numeru rejestracyjnego pojazdu.

O obecnych zasadach systemu Park & Ride w Bydgoszczy można przeczytać TUTAJ.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Misiek
Misiek
1 rok temu

Dla mieszkańców miasta placacych podatki z ktorych to zostały zbudowane powinny być za darmo.

Onufry
Onufry
1 rok temu

Mnie interesuje jedna sprawa, dlaczego chcąc opłacić postój auta na parkingu p&r na ul. Grudziądzkiej na dłużej niż 30 minut nie otrzymuję tych pierwszych 30 minut gratis. Czyli jak zapłacę za godzinę to mam godzinę a nie 1,5 godziny?!
Inną kwestią jest, czy ten parking ma wszelkie pozwolenia p.poż. na parkowanie tam samochodów elektrycznych.

Tom
Tom
1 rok temu

Czyli pracując na nockę samochodu nie zaparkuję ?

Tomas
Tomas
1 rok temu

Mam złe przeczucia jeśli chodzi o p&r.