Sąd Okręgowy w Bydgoszczy ma nowego prezesa. Nominację wręczył minister Bodnar
Dodano: 12.04.2024 | 13:23Na zdjęciu: Sąd Okręgowy w Bydgoszczy ma nową prezes - została nią sędzia Maria Leszczyńska.
Fot. Archiwum
Znamy nazwisko nowego prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.
Jak dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL, na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, minister sprawiedliwości Adam Bodnar powołał sędzię Marię Leszczyńską. Przypomnijmy, że kandydatami na to stanowisko byli także sędzia Marek Kryś (przewodniczący III wydziału karnego) oraz sędzia Tomasz Adamski, pracujący w IX wydziale wizytacyjnym (wizytator w sprawach cywilnych).
Nowa prezes sądu to sędzia orzekająca w X Wydziale Cywilnym Rodzinnym. Po tym, jak wygasła kadencja dotychczasowego prezesa, Mieczysława Oliwy, pracami bydgoskiej jednostki jako p.o. prezesa kierowała sędzia Iwona Piekańska-Szymańska, która będzie jedną z dwóch wiceprezes sądu. Drugą wiceprezes będzie sędzia Sylwia Suska-Obidowska.
Sędzia Maria Leszczyńska została powołana na sześcioletnią kadencję.
- Byli gracze Zawiszy z nowymi klubami. Będą występować w niższej klasie rozgrywkowej - 1 sierpnia 2026
- Nawoływał do zabicia policjantów i członków rodzin. Namierzyli go bydgoscy spece od cyberprzestępczości - 31 lipca 2026
- Policjanci jechali na służbę i natknęli się na wypadek na DK10. Ranny motocyklista zabrany do szpitala - 30 lipca 2026









