Sąd Okręgowy w Bydgoszczy ma nowego prezesa. Nominację wręczył minister Bodnar
Dodano: 12.04.2024 | 13:23Na zdjęciu: Sąd Okręgowy w Bydgoszczy ma nową prezes - została nią sędzia Maria Leszczyńska.
Fot. Archiwum
Znamy nazwisko nowego prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy.
Jak dowiedziała się MetropoliaBydgoska.PL, na stanowisko prezesa Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, minister sprawiedliwości Adam Bodnar powołał sędzię Marię Leszczyńską. Przypomnijmy, że kandydatami na to stanowisko byli także sędzia Marek Kryś (przewodniczący III wydziału karnego) oraz sędzia Tomasz Adamski, pracujący w IX wydziale wizytacyjnym (wizytator w sprawach cywilnych).
Nowa prezes sądu to sędzia orzekająca w X Wydziale Cywilnym Rodzinnym. Po tym, jak wygasła kadencja dotychczasowego prezesa, Mieczysława Oliwy, pracami bydgoskiej jednostki jako p.o. prezesa kierowała sędzia Iwona Piekańska-Szymańska, która będzie jedną z dwóch wiceprezes sądu. Drugą wiceprezes będzie sędzia Sylwia Suska-Obidowska.
Sędzia Maria Leszczyńska została powołana na sześcioletnią kadencję.
- Siatkarze BKS-u zaczną sezon na wyjeździe. Spore zmiany w rozgrywkach PLS 1 Ligi - 22 czerwca 2026
- Nowe auta dla kujawsko-pomorskiej policji. Będą służyły do przewozu osób zatrzymanych - 22 czerwca 2026
- Kolejne medale bydgoskich kajakarzy na Mistrzostwach Polski na torze w Brdyujściu [ZDJĘCIA] - 21 czerwca 2026
















