Schreiber do Bruskiego: Co trzyma pana w tej skompromitowanej formacji?
Dodano: 24.10.2017 | 15:59Na zdjęciu: Łukasz Schreiber napisał list otwarty do prezydenta Bruskiego.
Fot. ST
Rafał Bruski zadeklarował, że jeśli spełni się plan Grzegorza Schetyny i Platforma Obywatelska zlikwiduje urzędy wojewódzkie, to on nie widzi problemu, aby do Bydgoszczy przenieść urząd marszałkowski. Na słowa prezydenta zareagował poseł Łukasz Schreiber, który polecił złożenie partyjnej legitymacji.
W sobotę Grzegorz Schetyna przedstawił plany Platformy Obywatelskiej. Przewodniczący partii wymienił między innymi likwidację urzędów wojewódzkich. Taki krok byłby szczególnie odczuwalny tam, gdzie siedziby wojewody i marszałka mieszczą się w różnych miastach, jak np. w województwie kujawsko-pomorskim.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości szybko zareagowali, że w ten sposób Bydgoszcz stałaby się „miastem powiatowym”, ale prezydent Rafał Bruski, zapytany podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, nie podzielał ich obaw. – Pan prezydent Zaleski niech teraz nie słucha. Ja nie widzę problemu, gdyż w takim przypadku przeniesiemy urząd marszałkowski do Bydgoszczy – odparł prezydent podczas wspólnej konferencji ze sternikiem Torunia. Ten ocenił dyskusję jako niepotrzebną. – Myślę, że to przedwczesne i nieuprawnione dywagacje. Dzisiejszy system jest sprawny i efektywny – stwierdził
Na słowa prezydenta Bruskiego postanowił zareagować Łukasz Schreber. Poseł PiS-u napisał list otwarty. – Bydgoscy parlamentarzyści PO ponieśli klęskę w zabiegach o Bydgoszcz – ocenia polityk. W swojej wiadomości do prezydenta prosi go, aby „szanował bydgoszczan i nie obiecywał rzeczy, jakich nie ma szansy zrealizować PO”. – Doskonale pan wie, że przeniesienie urzędu marszałkowskiego do Bydgoszczy zakończy się podobnym sukcesem jak starania PO o marszałka z Bydgoszczy – pisze parlamentarzysta.
Schreiber proponuje Bruskiemu złożenie legitymacji partyjnej. Tym sposobem – zdaniem posła – prezydent wyszedłby z twarzą z całej sytuacji. – Dalsza gra na przeczekanie będzie mogła być wytłumaczona jedynie na dwa sposoby – jako brak wiary w to, że PO kiedykolwiek odzyska władzę bądź przekonanie o tym, że program dla Platformy nic nie znaczy. Jedno i drugie jest bardzo prawdopodobne, ale pozostaje pytanie, co w takim razie trzyma pana w tej skompromitowanej formacji? – pisze Schreiber.
- Kultowa nazwa wraca na Gdańską. To potwierdzone! - 12 maja 2026
- Rehabilitacja dzieci z zaburzeniami wieku rozwojowego - 12 maja 2026
- Zawisza Bydgoszcz rozbił Elanę Toruń w derbach! - 9 maja 2026











![Startuje budowa kąpieliska w Bydgoszczy. Wstęp będzie bezpłatny [WIZUALIZACJE] KĄPIELISKO PARK CENTRALNY](https://metropoliabydgoska.pl/wp-content/uploads/2026/05/kapielisko-park-centralny-wizualizacje-2026-UMB-4-150x150.jpg)
