Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Schreiber przedstawił zadania na nową kadencję. Chce powalczyć o pieniądze na remont stadionu Polonii

Dodano: 12.10.2023 | 20:55

Na zdjęciu: Łukasz Schreiber przedstawił podczas czwartkowej konferencji prasowej zadania, którymi chce się zająć w nowej kadencji parlamentu.

Fot.

Oficjalnie, swoją kampanię Łukasz Schreiber ma podsumować w piątek (13 października) późnym popołudniem na terenie Politechniki Bydgoskiej. Dzisiaj po południu przedstawił plan zadań, którymi zamierza się zająć w nowej kadencji parlamentu.

Przed południem o swoich planach w nowej kadencji parlamentu mówił Piotr Król, po południu to samo zrobił także Schreiber. Polityk PiS swoje zadania przedstawił podczas briefingu, jaki zorganizował w pobliżu wejścia do ratusza.

Schreiber zaczął jednak od pierwszych wstępnych podsumowań kampanii. – W jej trakcie odwiedziłem 64 miejscowości, odbyliśmy setki spotkań z mieszkańcami, rozmawialiśmy z nimi tak na targowiskach, jak i w świetlicach, centrach miast czy domach kultury – wyliczał polityk i dodawał, że dyskusja w głównej mierze skupiała się nad tym, jak dalej powinna się Polska rozwijać. – To my przeprowadziliśmy zupełnie innowacyjny program dla inwestycji lokalnych i samorządowych, nigdy wcześniej go nie było – powiedział i wspomniał, że w ciągu ośmiu lat rządów PiS na ten cel przeznaczył grubo ponad 100 mld zł, podczas gdy poprzednia ekipa rządząca wydała ledwie 6 mld zł. – To jak się zmieniały nasze małe ojczyzny to fakt niezaprzeczalny – dodał Schreiber. Zapowiedział, że ostatniego dnia kampanii dalej będzie w trasie i zamierza odwiedzić m.in. Śliwice, Tucholę czy Nakło nad Notecią, a zwieńczeniem ma być spotkanie na terenie Akademickiego Centrum Sportu Politechniki Bydgoskiej.

Szef Komitetu Stałego RM przedstawił również cele, którymi zamierza się zająć w nowej kadencji parlamentu. To m.in. remont Filharmonii Pomorskiej, modernizacja Centrum Onkologii, realizacja programu „Przyjazne osiedle” czy budowa drugiego mostu w Fordonie. Kolejnymi zadaniami są także wsparcie rządowe dla przeprawy mostowej z Solca Kujawskiego do Czarnowa i miejskich inwestycji sportowych.

Wśród nich wymienił kwestię remontu stadionu Polonii i nawiązał do wydanego kilkadziesiąt godzin wcześniej komunikatu ratusza. Miasto przekazało bowiem, że Ministerstwo Sportu odrzuciło wniosek o dofinansowanie realizacji drugiego etapu zadania, tj. budowy nowej trybuny na pierwszym łuku. – Biuletyn „Bydgoszcz Informuje” zaatakował mnie, że rzekomo obiecałem wsparcie i zaangażowanie w znalezienie środków na stadion Polonii, a tutaj komunikat, że miasto nie dostało dofinansowania – dodał startujący z drugiego miejsca na liście PiS w kręgu bydgoskim minister i przypomniał:

– Był 2010 rok, gdy obecny prezydent miasta dopiero ubiegał się o ten urząd i to wtedy padła obietnica modernizacji stadionu. W trakcie trzech kadencji prezydenta udało się zmodernizować jedną trybunę. Niech każdy oceni, jaki to sukces. Stąd – jak dalej mówił Schreiber – zapadła decyzja, aby „widząc tą nieudolność i złość kibiców” zająć się tą sprawą.

Schreiber podkreślał przy tym, że oskarżanie go o to, że „w ciągu trzech dni nie zrobił tego, czego Rafał Bruski nie zdołał przez trzynaście lat to przykład groteski politycznej”. – Podtrzymuję to jako cel polityczny i obiecuję, że będę o to walczył – zadeklarował Schreiber. Zaznaczył przy tym, że obiekt przy Sportowej 2 to stadion miejski, stąd też muszą być na ten cel zarówno środki tak miejskie, jak i centralne.

Oprócz kwestii stadionu Polonii, polityk chce podjąć również m.in. kwestię budowy nowej hali dla drużyny Polski Cukier Gwiazdy Bydgoszcz rywalizującej w ekstraklasie tenisa stołowego czy budowy nowej bursy dla młodych sportowców.

Jednocześnie polityk przypomniał, że miasto ze środków centralnych otrzymało wsparcie m.in. na budowę basenu Nowej Astorii (25 mln zł) i nowej hali lekkoatletycznej na terenie kompleksu Zawiszy (35 mln zł). Ministra ponownie zapytaliśmy m.in. o inwestycję związaną z budową Centrum Leczenia Dzieci przy szpitalu im. dr. Jurasza. Poseł Jan Szopiński powtórzył dzisiaj pytanie o to, gdzie jest 300 mln zł dla miasta na to zadanie? Schreiber odpowiedział: – Te środki są zabezpieczone, ten czek nie jest tekturowy. 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leo
Leo
7 miesięcy temu

Tym już dziękujemy, oby nigdy więcej.

Benc Benc 12
Benc Benc 12
7 miesięcy temu

panie Schreiber a czy nie macie w planach budowy metra ?

Lech
Lech
7 miesięcy temu

Co za hipokryzja!Najpierw odrzucają wniosek o dofinansowaniu rozbudowy stadionu Polonii a przed wyborami obiecują,że załatwią środki na rozbudowę stadionu.Schreiber przestań mamić tymi bajkami bydgoszczan bo tobie kasy zabraknie.Kłamać to wy potraficie.PO wyborach zapadniecie znowu w głęboki sen!

Adriana
Adriana
7 miesięcy temu

Szkoda, że przez poprzednie lata tak dzielnie nie walczył o tą inwestycję!