Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeSebastian Chmara prezesem PZLA. W zarządzie związku także prezes regionalnej federacji [ZDJĘCIA]
01.12.2024 | 11:17

Sebastian Chmara prezesem PZLA. W zarządzie związku także prezes regionalnej federacji [ZDJĘCIA]

Zdjęcia: Tomasz Kasjaniuk / Polski Związek Lekkiej Atletyki / materiały prasowe

Sebastian Chmara od wczoraj (30 listopada) jest nowym prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, a w skład nowego zarządu związku wszedł także prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Przypomnijmy: pochodzący z Bydgoszczy 53-letni Chmara był jedynym kandydatem w sobotnich wyborach na stanowisko prezesa krajowej federacji lekkoatletycznej. Po dwóch kadencjach, ze stanowiska ustąpił dotychczasowy szef związku Henryk Olszewski. W głosowaniu, Chmara – dotychczas wiceprezes PZLA i odpowiadający w związku za sprawy związane m.in. z marketingiem – zdobył 79 głosów poparcia i został wybrany nowym prezesem związku na kadencję 2024 – 2028.

Wybory w Polskim Związku Lekkiej Atletyki. Wyłoniono skład zarządu PZLA

Wybór Sebastiana Chmary na prezesa PZLA nie jest jedynym regionalnym akcentem wyborów, jakie odbyły się w Warszawie. W skład zarządu związku na nową kadencję wybrany został prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki Krzysztof Wolsztyński. Oprócz niego, w zarządzie znaleźli się także Jacek Markowski oraz byli zawodnicy: Monika Pyrek, Małgorzata Hołub-Kowalik, Marek Plawgo i Tomasz Majewski (ten ostatni miał być konkurentem Chmary, ale wycofał się ze startu w wyborach na prezesa). W skład komisji rewizyjnej weszli Michał Tittinger, Tomasz Dąbrowski i Lech Leszczyński.


CZYTAJ WIĘCEJ I ZOBACZ ZDJĘCIA: Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali lekkoatletyczno-strzeleckiej na terenie kompleksu Zawiszy


Sebastian Chmara prezesem PZLA. Na czym chce się skupić jako szef polskiej lekkiej atletyki?

Nowy prezes – już po wyborach – powiedział, na jakich zadaniach zamierza się skupić w roli szefa krajowej federacji lekkoatletycznej w trakcie czteroletniej kadencji. – Igrzyska olimpijskie w Paryżu pokazały, że musimy odbudować zaplecze polskiej lekkiej atletyki. Szkolenie młodzieży, odbudowa zaplecza kadry narodowej, ale i ochrona kapitału, tj. tych gwiazd, które już mamy – Natalię Bukowiecką, Ewę Swobodę, Pię Skrzyszowską czy młociarzy. Wierzę, że Adrianna Sułek dołączy do tych zawodników, którzy będą walczyli o medale najważniejszych imprez – powiedział Chmara w wypowiedzi dla serwisu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Nie ukrywał, że przed wyborczym wystąpieniem czuł się bardziej zestresowany niż gdy startował na igrzyskach olimpijskich. – To na pewno można porównać z rywalizacją, niemniej jednak to wielka odpowiedzialność. Pomysłów można mieć sporo, a z realizacją bywa różnie. Zdaję sobie sprawę, że PZLA sam niewiele jest w stanie zrobić, potrzebujemy silnych partnerów, to ważne punkty naszego funkcjonowania i o to muszę zadbać – zaznaczył.