Bydgoszcz
3C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 4 • L 2
10C
Sr
15C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaSen o Bydgoszczy Tomasza Latosa. Kandydat na prezydenta zaprezentował swoje pierwsze pomysły
Tomasz Latos
16.09.2018 | 19:43

Sen o Bydgoszczy Tomasza Latosa. Kandydat na prezydenta zaprezentował swoje pierwsze pomysły

Na zdjęciu: W niedzielę odbyła się konwencja wyborcza Tomasza Latosa.

Fot. ST

W niedzielę w sali Opery Nova odbyła się konwencja wyborcza Tomasza Latosa.  Oprócz pochwał dla  kandydata Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta miasta i wspomnień z młodości nie zabrakło też przedstawienia pierwszych wyborczych pomysłów. Poznaliśmy również hasło wyborcze Latosa: „Wspólny cel. Wielka Bydgoszcz”.

Konwencja zaczęła się od odśpiewania  hymnu i wprowadzenia przygotowanego przez Juliana Droba, lidera młodzieżówki PiS-u. Później prowadzenie przejął Bartosz Latos, syn posła. Zdecydowaną większość konwencji zajęły wypowiedzi rodziny i przyjaciół Latosa, którzy zapewniali, że poseł jest osobą pracowitą, uczciwą i chętną do pomocy każdemu. Wspominali go jako ucznia, lekarza, ojca i męża. – To jest facet który lubi ludzi, lgnie do nich i chce rozwiązywać ich problemy. Tomek jest przeciwieństwem tego, co mamy dziś w ratuszu, gdzie jest magnetyczna klamka. Gdy Tomek będzie prezydentem, to normalne będę spotkania z nim i jego zastępcami – mówił Piotr Król. Z pozostałymi wypowiedziami można zapoznać się w zapisie naszej relacji live.

Na konwencji…
Latos wszedł na scenę po godzinie od rozpoczęcia konwencji.  Po podziękowaniach dla przedmówców i podkreślenia roli miasta w jego życiu, przeszedł do zaprezentowania swojego programu. Jak tłumaczył, jest on efektem rozmów z bydgoszczanami. Poseł podzielił go na siedem filarów. – Będę codziennie przedstawiał po jednym.  Siedem dni tygodni i siedem filarów – zapowiedział Latos. Na konwencji poseł zdradził kilka z pomysłów. Zadeklarował, że za jego prezydentury zostanie utwardzonych sto ulic. – Bydgoszcz to nie tylko te główne drogi, ale też mniejsze, osiedlowe ulice, o których obecny prezydent zapomniał lub przynajmniej dba w sposób niewystarczający – mówił Latos.

Kandydat na prezydenta poświęcił kilka zdań Fordonowi. Zapowiedział, że zamierza tam wybudować halę sportowo-widowiskową, dom kultury, a także zapewnić drugie połączenie drogowe dzielnicy z centrum miasta. Poza tym chce również zadbać o wykorzystanie potencjału wodnego miasta, starać się o pozyskanie strategicznych sponsorów dla Polonii i Zawiszy, stworzyć port cargo na bydgoskim lotnisku i port multimodalny, zapewnić lepszy wykorzystanie lokali ADM-owskich, stworzyć program domów dziennego pobytu dla seniorów oraz przypilnować, aby festiwal Camerimage nadal odbywał się w  Bydgoszczy. – Trzeba go zatrzymać i to jest moja deklaracja! – mówił Latos.

…i na ulotce
Te pomysły kandydat na prezydenta przedstawił w trakcie konwencji. Z kolejnymi można zapoznać się w jego ulotkach wyborczych, które znajdowały się w przedsionku sali. Tam propozycje Latosa rzeczywiście zostały podzielone na siedem kategorii. W pierwszej, oprócz wspomnianego programu „100 dróg dla Bydgoszczy”, znalazł się też „zupełnie nowy system opłat za bilety komunikacji miejskiej” i „prawdziwa sieć dróg rowerowych”. Kolejny blok to „Dziedzictwo Szwalbego i Miasto Skarbów”. Znalazły się w nim obietnice wsparcia rozbudowy filharmonii i opery, program „100 kamienic” zakładający umożliwienie szybkiej rewitalizacji zabytkowych budynków oraz „zaproponowanie zagospodarowania placu Teatralnego”.

W ulotce można znaleźć też rozszerzenie deklaracji Latosa o wykorzystaniu potencjału wody.  W kategorii „Woda temat rzeka” znalazły się rewitalizacji bulwarów wzdłuż Brdy, budowa parku centralnego między Łuczniczką a mostem Pomorskim oraz rozpoczęcie przygotowań do budowy aquaparku. Fordon, oprócz inwestycji wspomnianych, w trakcie konwencji, może liczyć także na powołanie „burmistrza” oraz stworzenie przedstawicielstwa urzędu miasta w tej dzielnicy. Mieszkańcy terenów skażonych przez Zachem na Łęgnowie otrzymają zaś darmowy dostęp do wody.

Latos nie odpuszcza także w temacie Torbydu. W propozycjach dotyczących sportu znalazło się rozbudowanie lodowiska Torbyd. Obiekt na Babiej Wsi pojawił się na konwencji, gdy zaprezentowana została piosenka „Sen o Bydgoszczy” stworzona przez dzieci Latosa. Zdjęcie lodowiska pojawiło się na ekranie jako ilustracja słów „Miało być tak pięknie, a jest tak przeciętnie”, wywołując śmiech i gromkie brawa wśród publiczności.


Powiązane treści