Bydgoszcz
11C
Mgła
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h WNW
H 13 • L 10
13C
Sr
16C
Czw
16C
Pt
15C
Sob
8C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaSenator PO komentuje zniszczenie biura poselskiego w Nakle. „To wyraz smarkaterii politycznej”
Jan Rulewski
02.01.2018 | 10:50

Senator PO komentuje zniszczenie biura poselskiego w Nakle. „To wyraz smarkaterii politycznej”

Senator PO skomentował atak na biuro posłów PiS.

Na zdjęciu: Senator Platformy Obywatelskiej odniósł się do ataku na biuro poselskie PiS w Nakle nad Notecią.

Fot. Sebastian Torzewski

Atak na biuro posła Łukasza Schreibera może mieć związek z pokrętnym procedowaniem nad ordynacją do samorządów, a w Nakle nad Notecią jest żywa wola jego zachowania – napisał w oświadczeniu senator Platformy Obywatelskiej.

Jan Rulewski odniósł się w ten sposób do zdarzenia, do którego doszło w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin w Nakle nad Notecią, gdzie nieznany sprawca zniszczył drzwi do biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Nakle nad Notecią, gdzie swoje dyżury mają poseł Łukasz Schreiber i eurodeputowany Kosma Złotowski. O zdarzeniu poinformował poseł Schreiber. Zamazane zostały drzwi wejściowe do budynku.

CZYTAJ WIĘCEJ: Atak na biuro poselskie PiS w Nakle. „Stare praktyki sympatyków totalnej opozycji”

Poseł partii rządzącej już skomentował, że ten akt to „stara praktyka sympatyków totalnej opozycji”. Z tym stwierdzeniem nie zgadza się senator Rulewski. – Uważam, że poseł Łukasz Schreiber daleko rozmija się z prawdą, gdy sprawców dopatruje się w „totalnej opozycji” – napisał w oświadczeniu senator PO.

Jak dodał senator: Jest sprawą oczywistą, że mechaniczna demonstracja niezadowolenia, jaka miała miejsce w Nakle nad Notecią wobec lokali parlamentarzystów: posła na Sejm Łukasza Schreibera i europosła Kosmy Złotowskiego, nie mogą budzić mojej sympatii ani milczenia. Jest to wyraz smarkaterii politycznej. Tam, gdzie zamyka się mechanicznie kanały publicznej dysputy, tam mają miejsce szkodliwe dla demokracji incydenty.

W opinii senatora Rulewskiego, atak na biuro poselskie PiS w Nakle, może mieć związek z planowanymi przez partię rządzącą zmianami w ordynacji wyborczej m.in. w wyborach samorządowych. – Atak na biuro posła Łukasza Schreibera może mieć związek z pokrętnym procedowaniem nad ordynacją do samorządów, a w Nakle nad Notecią żywa jest wola jego zachowania – zakończył Jan Rulewski.


Powiązane treści