Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sesja sejmiku. Dariusz Kurzawa wraca do samorządowej polityki

Dodano: 23.10.2023 | 14:59

Na zdjęciu: Podczas poniedziałkowej sesji sejmiku województwa, na nowego wicemarszałka wybrano Dariusza Kurzawę.

Fot. Archiwum

Po przegranej walce o poselski mandat, Dariusz Kurzawa ponownie wraca do polityki samorządowej. Polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego został dzisiaj (23 października) wybrany na nowego wicemarszałka województwa.

Wyboru tego dokonano podczas trwającej sesji sejmiku województwa. Stanowisko w zarządzie województwa, Kurzawa objął w miejsce Zbigniewa Sosnowskiego, który z kolei w niedawnych wyborach parlamentarnych uzyskał poselski mandat z list Trzeciej Drogi w okręgu 5, obejmującym m.in. Toruń, Włocławek czy Grudziądz (obok Sosnowskiego, mandat wywalczył także w tym okręgu wójt gminy Płużnica Marcin Skonieczka z Polski 2050 Szymona Hołowni).

Kurzawa był już wicemarszałkiem województwa w latach 2010 – 2019. W poprzednich wyborach zdobył mandat poselski i wówczas zastąpił go… Sosnowski. Teraz więc role się odwróciły.

Dodajmy, że mandat poselski wywalczyła także Agnieszka Kłopotek – dotychczasowa wiceprzewodnicząca sejmiku województwa.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Medox
Medox
4 miesięcy temu

Szybko kolesie załatwili ciepła posadkę. ŻENADA

Żubry
Żubry
4 miesięcy temu

Szybka zmiana ról, a miało być bez kolesiostwa.

Jacek
Jacek
4 miesięcy temu

Przecież po wyborach Darkowi żołądek się nie skurczył. Też potrzebuje się wyżywić. A że PSL to taka partia „sami swoi” to nikogo nie powinno aż tak dziwić, że mu robotę znaleźli u Całbeckiego.

Normalny
Normalny
4 miesięcy temu

polityka to najwyzszy poziom bandyctwa i kryminalu , wyzej juz sie nieda ciagle to samo smietnisko i kreca sie w nim jak takie robaki byle dla siebie za nasze pieniadze Alcapone to byl pikus w porownaniu z tymi maminsynkami bandytami