Bydgoszcz
4C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 5 • L 3
1C
Sr
1C
Czw
0C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSkandalu w Rio ciąg dalszy?! Polski mistrz olimpijski również na dopingu?
Adrian Zieliński
10.08.2016 | 15:22

Skandalu w Rio ciąg dalszy?! Polski mistrz olimpijski również na dopingu?

U Adriana Zielińskiego, podobnie jak u jego młodszego brata Tomasza, miały zostać wykryte niedozwolone substancje wspomagające.

Na zdjęciu: Adrian Zieliński cztery lata temu wywalczył złoty medal na igrzyskach w Londynie.

Fot. archiwum

– Adrian Zieliński, mistrz olimpijski z Londynu i kandydat do złota na igrzyskach w Rio de Janeiro w podnoszeniu ciężarów, został złapany na stosowaniu dopingu – poinformowała tuż po godzinie piętnastej Pomorska.pl.

Szczegóły domniemanej wpadki dopingowej starszego z braci Zielińskich nie są jeszcze znane. Informację portalu „Gazety Pomorskiej” potwierdził na razie na Twitterze przebywający w Brazylii dziennikarz „Przeglądu Sportowego” Kamil Wolnicki. Polski Komitet Olimpijski nie wydał w tej sprawie jeszcze żadnego oficjalnego komunikatu.

Przypomnijmy, że zaledwie 24 godziny temu wynik badania próbki B oficjalnie potwierdził stosowanie dopingu u brata Adriana Zielińskiego – Tomasza, który został już wydalony z wioski olimpijskiej. Polska Agencja Prasowa poinformowała, że także wynik jednej z próbek pobranych od sztangisty w Spale wykrył w jego organizmie niedozwolone środki. Sam zawodnik zamierza skierować sprawę do sądu, aby oczyścić swoje imię. Nadal podkreśla, że nie zażywał syntetycznego nandrolonu.

Do tematu wrócimy.


Powiązane treści