Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Skład żużlowej reprezentacji Polski na 2023 ogłoszony. Są w niej bydgoskie akcenty

Dodano: 03.01.2023 | 00:15

Na zdjęciu: Wiktor Przyjemski znalazł się wśród powołanych zawodników do składu młodzieżowej reprezentacji Polski na 2023 rok.

Fot. Archiwum

Piętnastu zawodników – dziewięciu seniorów i sześciu młodzieżowców powołał do składu żużlowej reprezentacji Polski na sezon 2023 menedżer Rafał Dobrucki.

W składzie kadry seniorskiej, która w lipcu rywalizować będzie podczas Drużynowego Pucharu Świata (impreza, która w lipcu odbędzie się we Wrocławiu wraca po kilkuletniej przerwie do kalendarza), znalazł się wychowanek bydgoskiej Polonii, a obecnie zawodnik gorzowskiej Stali Szymon Woźniak. Oprócz niego, nie mogło zabraknąć aktualnego mistrza świata Bartosza Zmarzlika, jak i brązowego medalisty Grand Prix 2022 Macieja Janowskiego.

Poza tą trójką, Dobrucki postawił także na solidnych w PGE Ekstralidze w 2022 roku Jarosława Hampela, Janusza Kołodzieja, Dominika Kuberę i Patryka Dudka (Apator Toruń), jest także dwóch debiutantów, którymi są zawodnicy częstochowskiego Włókniarza: Kacper Woryna oraz Jakub Miśkowiak, który debiutować już będzie w gronie seniorów.

Wśród młodzieżowców nie zabrakło Wiktora Przyjemskiego z Abramczyk Polonii Bydgoszcz, który ubiegły rok mógł zaliczyć do niezwykle udanych. Oprócz niego, powołani zostali także mistrz świata juniorów Mateusz Cierniak, czy zawodnicy klubów PGE Ekstraligi z Kujaw i Pomorza: Kacper Pludra z GKM-u Grudziądz i reprezentujący toruńskiego Apatora Krzysztof Lewandowski. Grono uzupełnili Bartłomiej Kowalski oraz Damian Ratajczak.

ŻUŻEL – SKŁAD REPREZENTACJI POLSKI NA SEZON 2023

Seniorzy: Bartosz Zmarzlik, Jarosław Hampel, Dominik Kubera (wszyscy Motor Lublin), Patryk Dudek (Apator Toruń), Janusz Kołodziej (Unia Leszno), Kacper Woryna, Jakub Miśkowiak (obaj Włókniarz Częstochowa), Maciej Janowski (Sparta Wrocław).
Młodzieżowcy (U-21):
Mateusz Cierniak (Motor Lublin), Bartłomiej Kowalski (Sparta Wrocław), Krzysztof Lewandowski (Apator Toruń), Wiktor Przyjemski (Abramczyk Polonia Bydgoszcz), Kacper Pludra (GKM Grudziądz), Damian Ratajczak (Unia Leszno).

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments