Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 5km/h SW
H 13 • L 12
13C
Pt
11C
Sob
12C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeSkomplikowane skrzyżowanie na Szwederowie przejdzie metamorfozę. W jego miejscu powstanie rondo
rondo Bielicka Bydgoszcz
28.09.2021 | 11:57

Skomplikowane skrzyżowanie na Szwederowie przejdzie metamorfozę. W jego miejscu powstanie rondo

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Przebudowa skrzyżowania u zbiegu ulic: Brzozowej. Bielickiej oraz Inowrocławska na rondo ma zakończyć się jeszcze w 2021 roku.

Fot. mat. prasowe / ZDMiKP

Nietypowe skrzyżowanie u zbiegu ulic: Brzozowej, Bielickiej oraz Inowrocławskiej zostanie przekształcone na rondo – informuje Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. Prace mają rozpocząć się na początku października i zakończyć jeszcze w tym roku.

Skrzyżowanie trzech ulic na Szwederowie ma skomplikowaną geometrię. Trudności z włączeniem się do ruchu mają zwłaszcza kierowcy jadący od strony ulicy Bielickiej. Muszą oni zastosować się do znaku STOP, a skręt w kierunku ulicy Brzozowej odbywa się pod bardzo ostrym kątem. Nie wszyscy prawidłowo odczytują również znaki poziome i jako prawoskręt z Brzozowej w Bielicką wykorzystują wyznaczoną w rejonie skrzyżowania zatoczkę autobusową.

W przeszłości na skrzyżowaniu dochodziło już do kolizji, a jeszcze kilka lat temu nie istniała nawet wyspa dla pieszych. W ubiegłym roku wśród projektów zgłoszonych do Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego pojawiła się koncepcja poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu – mieszkańcy zawnioskowali bądź o budowę minironda, bądź zainstalowanie w tym miejscu sygnalizacji świetlnej. Poparło ją blisko 200 mieszkańców i – pomimo negatywnej opinii rady osiedla (sic!) – została ona przekazana do realizacji.

Drogowcy zdecydowali o budowie w tym miejscu ronda. – Upłynni to ruch na korkującym się często skrzyżowaniu. Poprawimy też bezpieczeństwo, montując doświetlenie nowych przejść dla pieszych – wylicza Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP. Jak dodaje, prace rozpoczną się w ciągu kilku dni i potrwają dwa miesiące.

Kierowcy w czasie robót będą musieli liczyć się z utrudnieniami. Na początku października zamknięty ma zostać wyjazd z ulicy Bielickiej w Inowrocławską. Na samej ulicy Inowrocławskiej będą występowały zwężenia oraz ograniczenie prędkości do 30 kilometrów na godzinę.

Inwestycję będzie realizowała firma Strabag. Zadanie formalnie jest rozszerzeniem prac, które spółka wykonywała w ubiegłym roku na ulicy Stawowej na Błoniu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
JezusMaria
JezusMaria
29 dni temu

łatwiej byłoby gdyby idioci nie zaprojektowali przystanku autobusowego zaraz za tym wcale nie nietypowym skrzyżowaniu. To autobusy, które mają przystanek tuż za skrzyżowaniem blokują cały ruch, bo nie ma jak opuścić skrzyżowania. To samo jest przystanek wcześniej na skrzyżowaniu. Przystanek 2m za skrzyżowaniem i stojące autobusy blokują ruch na skrzyżowaniu. Identyczny przypadek. Rondo coś zmieni ? no nie bardzo, bo to czy nie da się zjechać ze skrzyżowania czy z ronda to na jedno wychodzi.

zzzzz
zzzzz
28 dni temu

Wszystko fajnie, ale czy naprawdę trzeba to robić TERAZ jak pół miasta jest rozkopane?
Do tego ten termin, standardowo rozkopią i zostawia utrudnienia na zimę, zamiast zacząć wiosną i jednym ciągiem to rozwiązać.

Rita
8 dni temu

Przystanki powinny być na Brzozowej. My mieszkamy naprzeciwko sklepu spozywczo-monopolowego jesteśmy odcięci, ponieważ nie ma pasów na przejście droga dla niewidomych ,dzieci wracających ze szkoły i osób starszych jest bardzo utrudnienion i niebezpieczna!!!! Wszystko zależy czy auto się zatrzyma to wogole nie powinno mieć miejsca.

Rita
8 dni temu

Apeluje!!! Nie ma pasów łączących parking z wyjściem z pasów!!!! Jest coprawda znak ale zanim wielki krzak utrydniajacy widoczność!!!!

Powiązane treści