63% wilgotność
Wiatr: 5km/h S
H 17 • L 17
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSkończyli mecz w dziewiątkę, a wygrali. BKS zdobył komplet punktów w Chełmnie
15-09-2019_ IV liga piłki nożnej_ Budowlany KS Bydgoszcz - Notecianka Pakość - SF (21)
22.09.2019 | 14:03

Skończyli mecz w dziewiątkę, a wygrali. BKS zdobył komplet punktów w Chełmnie

To czwarta wygrana Budowlanego KS w IV lidze.

Na zdjęciu: Piotr Siekirka (z piłką przy nodze) strzelił dwa gole, które dały Budowlanemu KS komplet punktów w Chełmnie.

W dobrych nastrojach do przyszłotygodniowego, derbowego pojedynku z Chemikiem Moderatorem przystąpią piłkarze Budowlanego KS. Zespół trenera Zbigniewa Sieradzkiego wygrał na trudnym terenie w Chełmnie.

Wygrana tym bardziej cieszy, że wcześniej piłkarze Chełminianki trzy mecze na własnym boisku wygrali i to w przekonującym stylu, odpowiednio 6:1 z Piastem Złotniki Kujawskie, 6:2 z Unią Gniewkowo i 5:2 z Orlętami Aleksandrów Kujawski. BKS w poprzedni weekend pokonał pakoską Noteciankę, strzelając jej trzy gole w ostatnich dwudziestu pięciu minutach spotkania.

Piłkarze BKS-u prowadzenie objęli po pół godzinie gry, gdy bramkarza gospodarzy pokonał Arkadiusz Woźniak. Po przerwie, przyjezdni podwyższyli prowadzenie. Bohaterem został Piotr Siekirka, który najpierw w 58′, a potem w 81′ minucie wpisał się na listę strzelców. Ale potem w krótkim odstępie czasu, gracze gości stracili dwóch zawodników – Jan Martin, a później Maciej Sieradzki zostali ukarani drugą żółtą kartką, a w konsekwencji czerwoną. Następnie, gospodarze zdołali strzelić gola honorowego za sprawą Dawida Szpankiewicza, który wykorzystał rzut karny.

BKS zdołał obronić jednak wygraną i z trudnego terenu w Chełmnie wrócił z kompletem punktów. Bydgoscy piłkarze awansowali w tabeli na piąte miejsce i w dobrych nastrojach przystąpią do przyszłotygodniowych derbów z Chemikiem Moderatorem (sobota, 12:00 – ul. Sielska).

IV LIGA PIŁKI NOŻNEJ – RUNDA JESIENNA, SEZON 2019/2020 – 8 KOLEJKA – 21.09.2019 R.
CHEŁMINIANKA CHEŁMNO – BUDOWLANY KS BYDGOSZCZ 1:3 (0:1)
Bramki: Dawid Szpankiewicz 83′ karny – Arkadiusz Woźniak 36′, Piotr Siekirka 58′, 81′

CHEŁMINIANKA: Lasek – Majorek, M. Węgierek, Szpankiewicz, Rokoszewski (65′ Linkowski) – Detmer (79′ Gronowski), K. Węgierek (46′ Medunytsia), Kaczkowski, O. Andrzejewski, Sz. Marks – Gross.

BUDOWLANY KS: Kmiecik – Pobutkiewicz (62′ Chachuła), Martin, Włodarczyk, Papaj – M. Sieradzki – Dudzik, R. Kostkowski, Dusza, Siekirka (90+3′ M. Dąbek) – Woźniak (86′ Starzyński).

Sędziował: Mariusz Korpalski (Lipno).
Żółte kartki: M. Węgierek, Detmer (Chełminianka) – Woźniak, Papaj, Włodarczyk (Budowlany KS).
Czerwone kartki: Martin (Budowlany KS/82′ – druga żółta kartka), M. Sieradzki (Budowlany KS/85′ – druga żółta kartka).