Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Słabe rzuty przyczyną porażki. Oceny zawodników Enea Astorii po derbach we Włocławku

Dodano: 03.02.2020 | 21:49
AJ Walton

Szymon Fiałkowski

Na zdjęciu: AJ Walton zdobył w meczu z Anwilem 7 punktów.

Fot. Szymon Fiałkowski

Enea Astoria Bydgoszcz po niezwykle zaciętym meczu, ostatecznie uległa Anwilowi Włocławek 76:70. W szeregach “Asty” najwięcej punktów zgromadził Kris Clyburn, jednakże to właśnie słaba skuteczność była główną przyczyną porażki bydgoszczan. Oto oceny za to spotkanie. 

Obwodowi:

A.J.Walton (7 pkt, 6 as.) – ocena 4/10
W meczu, w którym vis-a-vis Waltona – Chris Dowe zagrał 36 minut, nie mając właściwie żadnego zmiennika, od rozgrywającego Astorii wymaga się dużo, dużo więcej. Doświadczony Amerykanin po raz kolejny w tym sezonie zanotował fatalną skuteczność z gry (33.3%), ponadto kompletnie nie miał pomysłu na poradzenie sobie z inteligentnie ustawioną obroną strefową Anwilu. Problemów na atakowanej połowie nie udało się tym razem odpracować w defensywie, gdyż Dowe zanotował aż 22 punkty. Wobec nieskuteczności swoich kolegów Walton jako playmaker powinien wziąć na siebie znacznie więcej odpowiedzialności w ofensywie, szczególnie że widać było, iż włocławianie w końcówce meczu wyraźnie opadli sił, a zawodnik dysponujący takim atletyzmem i szybkością jak A.J. powinien lepiej wykorzystać zaistniałą sytuację.

Marcin Nowakowski (2 pkt, 4 as.) – ocena 7/10
Patrząc na statystyki, może wydawać się, że ocena jest w tym przypadku zawyżona, ale trzeba zwrócić uwagę na to, że filigranowy rozgrywający “Asty” przebywał na parkiecie tylko dziesięć minut. W ciągu tego czasu Nowakowski prezentował się naprawdę bardzo solidnie. W przeciwieństwie do Waltona miał pomysł na atak pozycyjny. Potrafił przedrzeć się przez pierwszą linię defensywy Anwilu i po penetracji znaleźć lepiej ustawionego kolegę z drużyny. Dał świetną zmianę na początku czwartej kwarty, kiedy Astoria wyszła na prowadzenie. Warto też dodać, że kiedy był na parkiecie, drużyna była sześć “oczek” na plusie.

Słabe rzuty przyczyną porażki. Oceny zawodników Enea Astorii po derbach we Włocławku

Zobacz również:

Czytaj relację z meczu Anwil - Enea Astoria

Jaren Sina – ocena 1/10
Sześć minut otrzymał nowy nabytek Astorii od trenera Gronka w derbowym meczu z mistrzami Polski. W ciągu tego czasu zdążył zanotować jedną stratę, spudłować rzut oraz kilka razy dał się ograć przeciwnikom. Podobnie jak w spotkaniu z Legią w oczy rzucał się jego mizerny kozioł. Gdy był na parkiecie, “Asta” była piętnaście punktów na minusie.

Michał Chyliński (8 pkt, 4 zb.) – ocena 4,5/10
Tak to już jest ze strzelcami. Tym razem karabin Chylińskiego zaciął się i pomimo usilnych prób kapitana za nic nie chciał się odblokować, a piłka kilka razy pechowo wykręcała się z obręczy kosza. Po dwóch doskonałych meczach, tym razem “Chylu” zagrał nieco słabiej, jednakże słowa pochwały należą się za konsekwencję. Wiedział, że w obliczu słabej gry w ataku drużyny, odpowiedzialność za wynik w dużej mierze będzie spoczywać na jego barkach. W Hali Mistrzów nie udało się wstrzelić, ale dobrze widzieć lidera “Asty” emanującego pewnością siebie. Duży minus za nierozważny faul techniczny, po którym Anwil odrobił straty i wyszedł na prowadzenie.

Michał Aleksandrowicz (3 pkt, 4 faule) – ocena 3/10
Oddał trzy rzuty zza łuku, z których trafił raz. Bolesne były zwłaszcza pudła z otwartych pozycji w narożnikach boiska. W czwartej kwarcie zanotował kilka fauli, dzięki którym Anwil szybko mógł wykonywać rzuty wolne, które tak naprawdę utrzymały mistrzów w grze. Słaby mecz Aleksandrowicza.

Skrzydłowi:

Kris Clyburn (12pkt, 8zb., 3as.) – ocena 5/10
Jeden z dwóch najlepszych punktujących drużyny. Niestety skuteczność 4/16 z gry i 0/6 za trzy woła o pomstę do nieba. Kris był bardzo aktywny po obu stronach parkietu, dochodził do dobrych pozycji rzutowych, ale niestety regularnie przestrzelał. Słowa pochwały należą się za świetną pracę w defensywie i ograniczenie poczynań Ricky’ego Ledo, jednakże finalizacja akcji znacząco do poprawy.

Mateusz Zębski (11 pkt, 10zb., 4as.) – ocena 7,5/10
Jak co mecz wyróżniał się twardą defensywą oraz zespołową grą. Do Zębskiego właściwie nie można się o nic przyczepić oprócz tego, że za mało rzuca. Mecz skończył z zaledwie ośmioma próbami, a pięć z nich znalazło drogę do kosza. W obliczu słabej formy strzeleckiej kolegów, powinien częściej decydować się na kończenie akcji samemu, tym bardziej, że stać go na zdobycze w okolicach dwudziestu punktów.

Michał Nowakowski (9 pkt, 4 zb.) – Ocena 6,5/10
Niezły występ silnego skrzydłowego Astorii. Swoją obecność najbardziej zaznaczył na początku czwartej ćwiartki.

Zobacz także zdjęcia z meczu Anwil Włocławek – Enea Astoria Bydgoszcz!

Michał Krasuski, Dorian Szyttenholm – Bez oceny
Obaj zawodnicy nie dostali szansy zaprezentowania się publiczności we Włocławku.

Centrzy:

Łukasz Frąckiewicz (6pkt, 4zb.) – Ocena 6/10
Jak zwykle wniósł sporo energii do gry zespołu. Dopasował się do poziomu wszystkich zmienników “Asty”. Mecz rozpoczął słabiej, ale z biegiem czasu grał coraz lepiej.

Adam Kemp (12 pkt, 12 zb.) – Ocena 7,5/10 ZAWODNIK MECZU
Kolejny udany mecz środkowego bydgoskiej drużyny. Rywalizacja z Shawnem Jonesem kosztowała go wiele wysiłku, ale ponownie udowodnił swoją wartość. Im dłużej trwa sezon, tym Kemp sprawia wrażenie pewniejszego siebie. Stawiał dobre zasłony i ładnie operował na pick’n’rollu. Pięknie wykończył alley oppa od Mateusza Zębskiego.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments