[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Śledztwo po tragicznym wypadku na rondzie Inowrocławskim. Zginęła w nim dwunastoletnia dziewczynka

Dodano: 07.08.2021 | 06:00

Na zdjęciu: Do tragicznego w skutkach wypadku na rondzie Inowrocławskim doszło niemal dwa miesiące temu.

Fot. KWP Bydgoszcz / archiwum

W przyszłym tygodniu miną dwa miesiące od tragicznego w skutkach wypadku na rondzie Inowrocławskim, w którym zginęła dwunastoletnia dziewczynka. Na jakim etapie jest prowadzone przez prokuraturę śledztwo?

14 czerwca, niemal kwadrans przed godziną dziewiątą. To wtedy docierają do nas informacje o tragicznym w skutkach wypadku na rondzie Inowrocławskim. Jak na początku informowały służby, wskutek potrącenia dwójki pieszych zginęła kobieta, a ranny został mężczyzna. Dopiero po kilkudziesięciu minutach, przekazano, że ofiarą śmiertelną wypadku była 12-letnia dziewczynka, zaś rannego 83-latka przewieziono do szpitala, gdzie przeszedł badania.


CZYTAJ WIĘCEJ: Oświadczenie komisji po tragicznym wypadku w bydgoskim Porcie Lotniczym. Zginęły w nim dwie osoby


Z pierwszych ustaleń policjantów wynikało, że do tragicznego w skutkach wypadku doszło w wyniku nieprawidłowego manewru, który wykonał jeden z kierujących. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący seatem leonem, wykonując niewłaściwie manewr zmiany kierunku jazdy, doprowadził do zderzenia z volkswagenem passatem – relacjonowała wówczas podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Po zderzeniu z seatem – jak opisywali funkcjonariusze – vw passat zjechał na chodnik i potrącił dwoje pieszych, którzy czekali przed przejściem na zapalenie zielonego światła i możliwość przejścia na drugą stronę jezdni.

Okoliczności tragedii nadal ustalane są przez śledczych. Na jakim etapie jest śledztwo? – Obecnie oczekujemy jeszcze na opinie ze strony biegłych – mówi w rozmowie z nami szef Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe Włodzimierz Marszałkowski i precyzuje, że opinie dotyczą pełnych wyników sekcji zwłok dwunastolatki. Zlecono też opinie biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków. – Najprawdopodobniej to kwestia miesiąca, jak obie opinie otrzymamy – dodaje.

Na razie nikt nie ma postawionych zarzutów. Zarówno kierowca seata, jak i volkswagena zostali przesłuchani w charakterze świadków. – W momencie zdarzenia byli trzeźwi – precyzuje prok. Marszałkowski. Ponadto, jak pisała Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, śledczy zlecili zabezpieczenie nagrań z momentu wypadku z kamer monitoringu miejskiego, jak i proszono o pomoc kierowców, którzy mieli w autach zamontowane kamerki samochodowe.

Do tematu powrócimy.

Śledztwo po tragicznym wypadku na rondzie Inowrocławskim. Zginęła w nim dwunastoletnia dziewczynka
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
1 rok temu

Co wynika z tego artykułu ? Nic. 90% to taki sam tekst jaki był w dniu wypadku i tylko mała wzmianka że jeszcze trwa śledztwo i nic jeszcze nie ustalono. To po co pisać ? Lepiej było poczekać aż śledztwo zostanie zakończony będą postawione jakieś zarzuty :/