Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleSłużby przejęły kilka tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Handlowano nimi na stoiskach z odzieżą
KRAJOWA ADMINISTRACJA SKARBOWA
11.06.2021 | 06:23

Służby przejęły kilka tysięcy sztuk nielegalnych papierosów. Handlowano nimi na stoiskach z odzieżą

Na zdjęciu: W ręce funkcjonariuszy kujawsko-pomorskiej KAS wpadło 5540 sztuk nielegalnych papierosów i ponad 8 kg tytoniu.

Fot. KAS Bydgoszcz

Funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej przejęli ponad 5,5 tysiąca nielegalnych papierosów i 8 kilogramów tytoniu. To pokłosie akcji przeprowadzonej w trzech miastach województwa. Gdyby zatrzymane kilka dni temu wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, budżet państwa straciłby ponad 15 tys. złotych.

W ostatnim czasie, w efekcie kontroli prowadzonych w związku z licznymi sygnałami dotyczącymi nielegalnego obiegu wyrobów tytoniowych, w ręce funkcjonariuszy kujawsko-pomorskiej KAS wpadło 5540 sztuk nielegalnych papierosów i ponad 8 kg tytoniu. Wszystkim osobom zamieszanym w ten proceder grożą konfiskaty trefnego towaru i wysokie kary pieniężne.

Handel nielegalnymi papierosami i tytoniem odbywa się zwłaszcza na targowiskach i w rozmaitych punktach handlowych, ale także w mieszkaniach prywatnych – podkreśla Bartosz Stróżyński, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy. Przykład takiego procederu został wykryty we Włocławku. Mieszkaniec miasta na jednym z miejscowych targowisk handlował wyrobami tytoniowymi bez akcyzy. Mundurowi Służby Celno-Skarbowej na stoisku z odzieżą należącym do włocławianina zabezpieczyli 200 paczek papierosów.


CZYTAJ TAKŻE: Nielegalna krajalnia tytoniu zlikwidowana. Zabezpieczono duże ilości papierosów [ZDJĘCIA, WIDEO]


W Izbicy Kujawskiej podstawę do przeszukania jednego z lokali mieszkalnych dało natomiast anonimowe zgłoszenie. W jego wyniku funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej KAS ujawnili kontrabandę w postaci 4 kg tytoniu do palenia bez polskich znaków akcyzy. Przebywająca w mieszkaniu kobieta przyznała się do uczestniczenia w zabronionym procederze. Z kolei w jednym z punktów handlowych zlokalizowanych w pobliżu centrum Inowrocławia, mundurowi Służby Celno-Skarbowej znaleźli 4,5 kg tytoniu i prawie 80 paczek papierosów bez znaków akcyzy. Pomimo tego, że trefny towar był dobrze ukryty pod ladą i na zapleczu sklepu, jego właściciel nie potrafił wytłumaczyć skąd kontrabanda się tam wzięła.

Gdyby zatrzymane kilka dni temu wyroby tytoniowe trafiły do sprzedaży, budżet państwa straciłby ponad 15 tys. złotych – dodaje rzecznik Stróżyński. Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że nabywanie, przechowywanie, przewożenie, przesyłanie i przenoszenie nielegalnych wyrobów tytoniowych, a także pomaganie w ich zbyciu czy ukryciu, stanowi przestępstwo lub wykroczenie skarbowe. Osoby kupujące papierosy niewiadomego pochodzenia często nie zdają sobie sprawy że wchodzą w konflikt z prawem, że za produkcją i handlem stoją zorganizowane grupy przestępcze. Papierosy kupowane na bazarach często są podróbkami pochodzącymi z nielegalnego źródła. Takie papierosy nie spełniając żadnych norm jakości, stanowią zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia konsumentów.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści