Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Co z odbiorem odpadów ze Szwederowa i Górzyskowa? Znamy oferty w drugim przetargu

Dodano: 23.10.2023 | 13:42

Na zdjęciu: Trwa walka o to, kto będzie odbierać odpady od mieszkańców Szwederowa i Górzyskowa.

Fot. Szymon Fiałkowski/archiwum

Jaka firma odbierze śmieci od mieszkańców Szwederowa i Górzyskowa w latach 2024-2027? W ponownym przetargu na obsługę tej części Bydgoszczy swoje oferty złożyły ProNatura i Remondis; obie przekraczają budżet miasta na to zadanie.

1 września ratusz rozstrzygnął przetarg na odbiór śmieci z ośmiu na dziewięć sektorów, na które podzielone jest miasto. Konsorcjum firm Remondis i Corimp będzie operatorem sektorów obejmujących Tereny Nadwiślańskie, Tatrzańskie, Stary Fordon oraz Leśne, Bartodzieje, Jachcice. Pozostałe sześć obrębów obsłuży miejska spółka ProNatura.

Urzędnicy unieważnili jednak postępowanie dotyczące sektora obejmującego Szwederowo i Górzyskowo: ten ruch tłumaczyli koniecznością zwiększenia budżetu w celu wyboru wykonawców w pozostałych częściach Bydgoszczy. Przypomnijmy, że w przypadku tych osiedli najtańszą ofertę przedstawił Remondis i Corimp (20,5 miliona złotych). Bydgoski magistrat zorganizował jednak ponowny przetarg, w którym swoje propozycje złożyła ProNatura oraz Remondis.

Po otwarciu kopert dowiedzieliśmy się, że ceny przedstawione przez spółki wciąż przekraczają zakładany przez miasto budżet wynoszący nieco ponad 17 milionów złotych. Miejska ProNatura zaoferowała 22,8 miliony złotych, a jej konkurent – 26,2 miliony. Na razie nie wiadomo, jaką tym razem decyzję podejmie ratusz.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zzz
zzz
8 miesięcy temu

Skandalicznie wysokie ceny, a trzeba pamiętać, że przecież odbierający odpady jeszcze na nich dodatkowo zarabia po segregacji.

Koleś
Koleś
7 miesięcy temu

Przecież to jest do przewidzenia że miasto będzie chciało aby to miejska spółka odbierała śmieci, nie obcy kapitał.