Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Potwierdzone: Pronatura i Remondis/Corimp odbiorą śmieci od bydgoszczan. Trwa walka o ostatni sektor

Dodano: 13.10.2023 | 09:40

Na zdjęciu: ProNatura będzie odbierać odpady od mieszkańców Nowego Fordonu, Kapuścisk, Łęgnowa, Śródmieścia, Błonia, Wzgórza Wolności, Wyżyn i zachodniej części miasta.

Fot. Szymon Fiałkowski

To już pewne – w latach 2024-2027 ProNatura będzie odbierać odpady od mieszkańców Nowego Fordonu, Kapuścisk, Łęgnowa, Śródmieścia, Błonia, Wzgórza Wolności, Wyżyn i zachodniej części miasta, a Corimp i Remondis z terenu Starego Fordonu, Tatrzańskiego, Bartodziejów, Leśnego i Jachcic. Wciąż trwa walka o sektor obejmujący Szwederowo i Górzyskowo.

Jak informowaliśmy, 1 września ratusz rozstrzygnął przetarg na odbiór śmieci z ośmiu na dziewięć sektorów, na które podzielone jest miasto. Ostatecznie, po aukcji elektronicznej i analizie ofert, Remondis i Corimp zostały wybrane ponownie do obsługi sektorów I (Tereny Nadwiślańskie, Tatrzańskie, Stary Fordon) i III (Leśne, Bartodzieje, Jachcice). Za ich prace miasto zapłaci kolejno 18 i 25 milionów złotych (początkowe propozycje sięgały 23 i 34 milionów złotych).

Pronatura nadal będzie obsługiwać pozostałe sektory: II (Nowy Fordon, Brdyujście, Siernieczek, Bydgoszcz Wschód), IV (Bielawy, Śródmieście, Stare Miasto), V (Smukała, Opławiec, Janowo, Piaski, Czyżkówko, Okole, Flisy, Osowa Góra), VI (Miedzyń, Prądy, Wilczak, Jary, Błonie) i VIII (Wzgórze Wolności, Wyżyny, Glinki), a także przejmuje od Corimpu odbiór odpadów na Kapuściskach, Zimnych Wodach, Czersku Polskim i Łęgnowie.

Przetarg na sektor obejmujący Szwederowo i Górzyskowo został unieważniony: miasto musiało zwiększyć budżet w celu wyboru wykonawców w pozostałych częściach Bydgoszczy, nie ma już pieniędzy na spełnienie oczekiwań Corimpu i Remondisu (oferta wynosiła 20,5 miliona).

Konsorcjum Corimpu i Remondisu walczyło jednak o przejęcie sektorów ProNatury. – Spółki odwołały się do Krajowej Izby Odwoławczej, zarzucając ProNaturze rażąco niską cenę a miastu, że nie powinno unieważniać przetargu na sektor Szwederowa i Górzyskowa – powiedział podczas wtorkowej konferencji prasowej zastępca prezydenta Bydgoszczy Michał Sztybel. Ratusz wygrał jednak sprawę w KIO i wiadomo już, że od 1 stycznia 2024 roku w ośmiu sektorach odpady będą odbierane według powyżej podanego oddziału.

Sztybel dodał, że trwa już ponowny przetarg, który wyłoni operatora sektora VII. Termin składania ofert mija 20 października.

Ratusz zakończył prawomocnie pierwszy proces z Komunalnikiem

Wczoraj (12 października) zastępca prezydenta poinformował, że zakończył się pierwszy proces przeciwko firmie Komunalnik. – Sąd Apelacyjny w Gdańsku stwierdził, że właściwie zastosowaliśmy wszystkie kary objęte pozwem i nakazał zapłacić Komunalnikowi ok. 230 tysięcy zł plus odsetki. Jednocześnie trwają dwie sprawy, gdzie domagamy się aż ok. 4,5 mln zł – poinformował. Wyrok jest prawomocny.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPORZE BYDGOSZCZY Z KOMUNALNIKIEM

Sztybel przypomniał, że miasto wykluczyło najpierw Komunalnika z przetargu, a Krajowa Izba Odwoławcza unieważniła naszą decyzję.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments