Bydgoszcz
17C
Słonecznie
77% wilgotność
Wiatr: 3km/h ENE
H 19 • L 17
29C
Pon
28C
Wt
20C
Sr
25C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaŚnieg na ulicach Bydgoszczy. Są pierwsze informacje o utrudnieniach w ruchu
04.01.2021 | 10:36

Śnieg na ulicach Bydgoszczy. Są pierwsze informacje o utrudnieniach w ruchu

Na zdjęciu: Na wielu ulicach Bydgoszczy ruch jest spowolniony z powodu opadów śniegu.

Fot. nadesłane

Poniedziałek jest dla wielu osób powrotem do pracy po świąteczno-noworocznej przerwie. Akurat tego dnia w Bydgoszczy jesteśmy świadkami silnych opadów śniegu. 

Już nad ranem na bydgoskich ulicach było biało, a opady nasiliły się po godz. 9:00. Obecnie na wielu ulicach ruch jest znacznie spowolniony. Ostrożnie trzeba jeździć także po rzadziej uczęszczanych drogach, na których warstwa zalegającego śniegu jest większa.

CZYTAJ TAKŻE: Gigantyczne utrudnienia na drogach regionu. Wiele zdarzeń i kłopotów z przejazdem

Z problemami muszą liczyć się nie tylko kierowcy, ale również pasażerowie komunikacji miejskiej. Według stanu na godz. 10:20 jedyną korektą trasy wprowadzoną w związku z warunkami drogowymi jest zmiana na linii 61, która kursuje z pominięciem ul. Ugory. Jest to spowodowane problemem z przejazdem na skrzyżowaniu z Podgórną, Leszczyńskiego, Orlą i Nowodworską. Pozostałe linie kursują zgodnie z wytyczonymi trasami. Jak informuje nas nadzór ruchu MZK, możliwe są opóźnienia, ale są one raczej niewielkie.

Policjanci przypominają, że przed jazdą należy odśnieżyć samochód. Na drodze należy dostosować prędkość do panujących warunków atmosferycznych. Włączanie się do ruchu trzeba wykonywać bezpiecznie, a wszystkie manewry sygnalizować odpowiednio wcześniej. Funkcjonariusze zwracają też uwagę, aby zachowywać bezpieczną odległość od poprzedzającego pojazdu i unikać brawury.

Opady śniegu są prognozowane w Bydgoszczy także w kolejnych dniach.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści