Bydgoszcz
12C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h SE
H 12 • L 12
16C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
13C
Nd
12C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaSobota pod znakiem zmian. W kursowaniu komunikacji miejskiej
autobus_ linia 68_ kierunek Glinki - SF
21.09.2018 | 23:27

Sobota pod znakiem zmian. W kursowaniu komunikacji miejskiej

Drogowcy poinformowali o sporych zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej przez cały dzień.

Na zdjęciu: W sobotę wzmocnione zostanie kursowanie autobusów linii 68.

Fot. Szymon Fiałkowski

W ramach Europejskiego Dnia Bez Samochodu, w sobotę dojdzie do sporych zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej poinformował o tym, że przez cały dzień kursować będą dwie dodatkowe linie. Mowa o autobusowej linii turystycznej 100, która będzie kursowała na odcinku plac Kościeleckich – Las Gdański oraz zabytkowej linii tramwajowej 0 na trasie od pętli Bałtycka do Lasu Gdańskiego. Na tych liniach obsługę ma zapewnić umundurowana obsługa konduktorska, a na linii turystycznej będzie obowiązywała standardowa taryfa opłat ZDMiKP.

Drogowcy wzmocnili także tabor na popołudnie, w związku z zaplanowanym koncertem Grzegorza Hyżego na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego. Popołudniu wzmocniona zostanie linia 68, kursująca na odcinku Las Gdański – Glinki. Autobusy na tej linii będą w godzinach 16:00 – 22:00 kursowały ze zwiększoną częstotliwością. Ponadto, uruchomiona zostanie linia specjalna 209, która wykonywać będzie połączenia na trasie rondo Jagiellonów – Park Przemysłowy / Exploseum. Pierwszy kurs zaplanowano o 15:15 z ronda Jagiellonów, a pojazdy będą jechały z częstotliwością co 20 minut.

W związku z obchodzonym jutro dniem bez samochodu, właściciele oraz współwłaściciele pojazdów będą mogli korzystać z komunikacji bezpłatnie. Wystarczy okazać dowód osobisty lub rejestracyjny auta.


Powiązane treści