[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Spłonął budynek mieszkalny. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej

Dodano: 12.01.2019 | 15:04

Informacja o pożarze wpłynęła do służb tuż przed godziną 13:00.

Na zdjęciu: Na miejscu zdarzenia pracowały wszystkie służby.

Fot. Maciej Rejment / archiwum

To nie jest spokojny dzień w powiecie nakielskim. 

Rano na odcinku drogi powiatowej 247 doszło do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła 63-letnia kobieta potrącona przez auto osobowe. Po południu, strażacy gasili pożar domu w Łachowie.

Z ogniem walczyło dziesięć zastępów straży pożarnej. Jak informuje komenda wojewódzka PSP, zgłoszenie o pożarze wpłynęło do strażaków tuż po godzinie 13:00. Po dojeździe służb na miejsce, ogniem objęty był cały dach budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Po 15:00 udało nam się uzyskać więcej informacji. – Sytuacja pożarowa jest opanowana – mówi mł. bryg. Marcin Jędrzyński ze straży pożarnej w Nakle, który dowodził akcją. – Wiemy, w którym miejscu pojawiło się zarzewie ognia, strażacy rozbierają pokrycie dachu – dodaje.

Jak udało się nam dowiedzieć, w wyniku zdarzenia dymem podtruły się dwie osoby. Obie to strażacy, którzy uczestniczyli w akcji gaśniczej. To drugie takie zdarzenie w regionie w ciągu niecałej doby. Wczoraj wieczorem jedenaście zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem budynku mieszkalnego w Siarzewie (powiat aleksandrowski).

Spłonął budynek mieszkalny. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej