Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 6 • L 5
2C
Sob
1C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
0C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCISpod góry Ararat do centrum Bydgoszczy
babachan
26.12.2017 | 20:01

Spod góry Ararat do centrum Bydgoszczy

Na zdjęciu: Siedziba sklepu BABACHAN znajduje się na ul. Pomorskiej 35 w Bydgoszczy.

Fot. SG

Był początek lat dziewięćdziesiątych, gdy Edward Babachanian zdecydował się osiedlić w Polsce. Dzisiaj jego firma ma już 22 lata. W gabinecie seniora rodziny wisi zdjęcie góry Ararat z położoną u jej podnóża stolicą Armenii – Erywaniem. Obok niej wiele rodzinnych zdjęć. Wskazują one na to, że jest to firma rodzinna, w której pracują również żona i syn właściciela.

– Skąd pomysł, aby zająć się budowaniem firmy współpracującej ze stomatologami, ortodontami i technikami dentystycznymi? – Jak zwykle w życiu rolę oczywiście odegrał przypadek – wspomina początki Edward Babachanian. – Był to czas przemian, postanowiłem spróbować szczęścia poza krajem ojczystym i znalazłem się w Polsce. Od samego początku chciałem zbudować coś swojego, a jednocześnie chciałem, aby praca dawała mi również satysfakcję, możliwość rozwoju. Naprawdę ciężko pracowałem przez pierwsze piętnaście lat. Niektórym się wydaje, że od razu można osiągnąć sukces, a to nieprawda. Na sukces trzeba zapracować. Przez lata rozwijałem firmę, starałem się szukać nowych rozwiązań. Nawiązałem wiele kontaktów i co najważniejsze, udało mi się stworzyć zespół ludzi, którzy mają wiedzę i pasję. Dzięki temu, gdy świętowaliśmy dwudziestolecie istnienia firmy, mogłem z dumą powiedzieć, że nasza wspólna praca dała efekty. Chcę podkreślić, że jestem szczęśliwy również z tego, że zamieszkałem właśnie w Bydgoszczy. To teraz moje miasto, mój dom.

Przez te lata nie tylko pracowaliśmy nad tworzeniem marki, która stała się znana nie tylko w Bydgoszczy, ale również w całej Polsce. Firma jest dystrybutorem renomowanych marek na świecie. Zajmujemy się głównie sprzedażą specjalistycznych materiałów dla stomatologów, ortodontów i techników dentystycznych.

Co jest w asortymencie? W dziale „Stomatologia” znajdziemy różne produkty od materiałów do odbudowy, cementy, kompozyty, profilaktyka, która zapewnia ochronę dla pacjentów w każdym wieku oraz urządzenia i akcesoria pomocnicze. Technicy dentystyczni mogą się zaopatrzyć się w materiały całoceramiczne, akryle, stopy, uzupełnienia ruchome i sprzęt.

Można również kupić preparaty do higieny jamy ustnej, ważne np. w czasie leczenia ortodontycznego lub dla noszących protezę. Firma ma swoją stronę w Internecie. Zamówienia można składać na stronie sklepu internetowego, osobiście lub telefonicznie. A to nie wszystko. Firma zajmuje się również organizacją specjalistycznych szkoleń przeznaczonych dla lekarzy stomatologów i techników dentystycznych.

Nie tylko sklep

W nowej siedzibie zadbano również o miejsce, w którym mogą odbywać się szkolenia.  Zazwyczaj są one przeznaczone dla niewielkiej, maksymalnie piętnastoosobowej grupy osób. Głównie z tego powodu, że po części teoretycznej jest część praktyczna. Zapraszani prelegenci to znani specjaliści, którzy chętnie dzielą się praktyczną wiedzą. Dlatego szkolenia te cieszą się dużym zainteresowaniem. Na stronie internetowej zawsze można znaleźć informacje o tym, jakie szkolenia są planowane w najbliższych tygodniach.

Ostatnie szkolenia, które się odbyły to: „Idealny wycisk w 4 krokach. Niezawodne sposoby na szybkie wykonanie koron tymczasowych”.  „IPS e.max Press „II°” – Całoceramiczne piękno naturalnych zębów. Jeden materiał wiele rozwiązań” i „Mapa drogowa endodoncji – wypełnianie kanałów, reendo, MTA”.

Firma bierze udział wielu targach stomatologicznych, na których otrzymuje wyróżnienia i dowody uznania branży. Na ostatnich doceniono ich jako bezpośredniego importera materiału firmy Ivoclar Vivadent wykorzystywanego do „przyklejania” wypełnień w ubytkach, czyli Adhese Universal VivaPen.

– Cieszymy się z tych dyplomów i pucharów – mówi Jolanta Babachanian. – Są dla nas potwierdzeniem, że dobrze wykonujemy swoją pracę. Jesteśmy doceniani w branży i mamy dobrą opinię jako doradca i dostawca. Cieszy nas to, bo wcale nie jest łatwo znaleźć doskonałe preparaty, które spełniają wiele różnych potrzeb zarówno specjalistów, jak i ich pacjentów.

Bydgoszcz, moje miasto

– Chciałbym podkreślić, że pochodzę z Armenii, ale również Bydgoszcz jest dla mnie domem. Z tym miastem związałem przyszłość swoją i swojej rodziny i już od 22 lat czuję się bydgoszczaninem. To moje miasto, w którym, jak widać, można spełnić nawet największe marzenia – dodaje Edward Babachanian, patrząc na zdjęcie góry Ararat i fotografie najbliższych stojące w biurze przy ulicy Pomorskiej.


Powiązane treści