Wiatr: 6km/h WSW
H 26 • L 25
24C
24C
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiSportSportis Łochowo wysoko przegrywa z Włocłavią. Hat-trick Wituckiego!
12.06.2021 | 16:04

Sportis Łochowo wysoko przegrywa z Włocłavią. Hat-trick Wituckiego!

Na zdjęciu: Łukasz Witucki popisał się hattrickiem w meczu ze Sportisem Łochowo.

Sportis Łochowo przegrał z Włocłavią Włocławek aż 1:5. Drużyna z Włocławka przeskoczyła w tabeli Zawiszę Bydgoszcz i znów jest liderem IV ligi.

Mecz w Łochowie był niezwykle istotny dla układu tabeli IV ligi i walki o awans do III ligi. Po wygranym meczu z Kujawianką Izbica Kujawska Zawisza Bydgoszcz miał 66 punktów i wyprzedzał Włocłavię o 2 punkty. Piłkarze z Włocławka w meczu ze Sportisem walczyli o to, by uzyskać punkt przewagi przed ostatnią kolejką – 19 czerwca „Niebiesko-Czarni” grają u siebie z Pogonią Mogilno, a Włocłavia podejmie na własnym obiekcie Kujawiankę.

Włocłavia objęła prowadzenie w 20. minucie meczu, kiedy to Ciesłowskiego pokonał Tomasz Szabelski. Po sześciu minutach prowadzenie podwyższył Łukasz Witucki. Wynik 0:2 utrzymał się do końca pierwszej części gry. Druga połowa zaczęła się jednak od gola kontaktowego dla Sportisu – w 48. minucie Łukasza Zapałę pokonał Robert Frasz, wykorzystując podanie z rzutu rożnego. Rezultat nie utrzymał się jednak zbyt długo – w 62. minucie karnego dla włocławian wykorzystał Witucki. Ten sam zawodnik wpisał się na listę strzelców w 65. minucie. Wynik spotkania na 1:5 w doliczonym czasie gry ustalił Mariusz Cichowlas.

Po wygranej w Łochowie liderem IV ligi ponownie jest Włocłavia z 67 punktami. Drugi Zawisza ma 66 punktów.

Sportis Łochowo 1:5 Włocłavia Włocławek
Robert Frasz 48 – Tomasz Szabelski 25, Łukasz Witucki 26, 62, 65, Mariusz Cichowlas

Wyjściowe składy:

SPORTIS: Ciesłowski – Wojciechowski, Frasz, Kujawka, Cemschi – Szymański, Miłek, Góra, Ruiz-Diaz, Słupecki – Kalitta
Ławka: Dumieński, Redliński, Nowicki, Kondrat, Krzywicki

WŁOCŁAVIA: Zapała – Czyżewski, Łojewski, Wypij, Behlke – T. Szablewski, Wojtylak, Jankowski, Kujawski, K. Kuropatwiński – Witucki
Ławka: Szuluk, Frąckowiak, P. Szabelski, H. Kuropatwiński, Spychalski, Sadowski, Cichowlas