Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
61% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 8 • L 8
6C
Pon
8C
Wt
7C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaOsielskoSportSportowa fuzja w gminie Osielsko. GLKS i Victoria Niemcz dążą do połączenia
victoria niemcz
28.10.2019 | 11:15

Sportowa fuzja w gminie Osielsko. GLKS i Victoria Niemcz dążą do połączenia

Na zdjęciu: Boisko w Żołędowie.

Fot. ŁG

Władze GLKS Osielsko i Victorii Niemcz wydały oświadczenie, w którym informują o rozpoczęciu procesu połączenia obu klubów. Nowy zespół ma nosić nazwę Victoria Niemcz Osielsko.

Jeszcze w ubiegłym sezonie zespół GLKS Osielsko prowadził piłkarską drużynę seniorów, grającą w rozgrywkach A-klasy. Latem zapadła jednak decyzja o wycofaniu się ze zmagań ligowych i skupieniu się wyłącznie na trenowaniu dzieci i młodzieży. W A-klasie występuje także Victoria Niemcz, która także prowadzi szkolenie juniorów. Oba zespoły korzystają z boiska w Żołędowie.

W minioną sobotę władze GLKS i Victorii wydały oświadczenie, w którym informują o podjęciu działań na rzecz połączenia obu drużyn pod wspólnym szyldem Victoria Niemcz Osielsko.

W celu zwiększenia naszego potencjału sportowego oraz ludzkiego a także kierując się chęcią wspólnego rozwoju i osiągania jeszcze lepszych wyników sportowych informujemy, że Zarządy Klubów Victoria Niemcz oraz GLKS Osielsko rozpoczęły proces, którego celem jest połączenie obu klubów i od roku 2020 wspólne działanie oraz przystąpienie do kolejnych rozgrywek jako jeden klub. Naszym wspólnym celem jest krzewienie sporu oraz kultury fizycznej a także integrowanie lokalnej społeczności poprzez sport. Mamy nadzieję, że Państwo, podobnie jak my cieszycie się z tej inicjatywy – podają kluby.

Władze GLKS i Victorii podkreślają, że dalsze szczegóły w sprawie fuzji będą podawane na bieżąco.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści