Bydgoszcz
11C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 12 • L 11
16C
Czw
16C
Pt
12C
Sob
11C
Nd
13C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportSportowcy z regionu nominowani w plebiscycie Przeglądu Sportowego
Baumgart, Wojciechowski, Lewandowski_medaliści Mistrzostw Europy_SG (8)
15.11.2019 | 13:32

Sportowcy z regionu nominowani w plebiscycie Przeglądu Sportowego

Nazwiska nominowanych ogłoszono w piątkowe przedpołudnie. Uroczysta gala - 4 stycznia 2020 roku.

Na zdjęciu: Wśród nominowanych w plebiscycie znaleźli się lekkoatleci: Iga Baumgart-Witan (w środku) i Marcin Lewandowski (z lewej).

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Redakcja Przeglądu Sportowego ogłosiła w piątkowe przedpołudnie nazwiska dwudziestu zawodników, którzy zostali nominowani w plebiscycie na dziesięciu najlepszych sportowców 2019 roku.

W gronie dwudziestu nominowanych, nie zabrakło sportowców z Kujaw i Pomorza. Wśród nich są lekkoatleci: Iga Baumgart-Witan (jako członek sztafety 4×400 m) i Marcin Lewandowski, a także kolarz torowy Stali Grudziądz Mateusz Rudyk, członkowie wioślarskiej czwórki bez sternika: Mikołaj Burda (Lotto-Bydgostia), Michał Szpakowski (Zawisza Bydgoszcz) i Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz) oraz Katarzyna Zillmann (AZS UMK Toruń), która wraz z Agnieszką Kobus-Zawojską, Martą Wieliczko i Marią Sajdak tworzyła skład wioślarskiej czwórki podwójnej kobiet.

Głosować na czołową dziesiątkę, kibice mogą poprzez wypełnianie kuponów, które począwszy od soboty, 16 listopada będą pojawiały się w papierowych wydaniach Przeglądu Sportowego i Faktu, a także w internecie (od 15 listopada do 31 grudnia) na stronie internetowej Przeglądu Sportowego oraz kanału Polsat Sport, który 4 stycznia będzie transmitował uroczystą galę, która odbędzie się w Warszawie.

PEŁNA LISTA NOMINOWANYCH W 85 PLEBISCYCIE PRZEGLĄDU SPORTOWEGO NA DZIESIĘCIU NAJLEPSZYCH SPORTOWCÓW POLSKI W 2019 ROKU
1. Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic – sztafeta 4×400 m kobiet, lekka atletyka
2. Paweł Fajdek – rzut młotem, lekka atletyka
3. Joanna Fiodorow – rzut młotem, lekka atletyka
4. Tomasz Kaczor – kajakarstwo
5. Agnieszka Kobus-Zawojska, Marta Wieliczko, Maria Sajdak, Katarzyna Zillmann – czwórka podwójna kobiet, wioślarstwo
6. Dawid Kubacki – skoki narciarskie, narciarstwo klasyczne
7. Wilfredo Leon – siatkówka
8. Marcin Lewandowski – bieg na 1500 metrów, lekka atletyka
9. Robert Lewandowski – piłka nożna
10. Piotr Lisek – skok o tyczce, lekka atletyka
11. Natalia Maliszewska – short track
12. Wojciech Nowicki – rzut młotem, lekka atletyka
13. Mateusz Ponitka – koszykówka
14. Jakub Przygoński – rajdy terenowe
15. Mateusz Rudyk – kolarstwo torowe
16. Malwina Smarzek-Godek – siatkówka
17. Kamil Stoch – skoki narciarskie / narciarstwo klasyczne
18. Marta Walczykiewicz – kajakarstwo
19. Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda, Marcin Brzeziński, Michał Szpakowski – czwórka bez sternika mężczyzn, wioślarstwo
20. Bartosz Zmarzlik – żużel

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści