Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 7km/h WNW
H 5 • L 5
10C
Czw
9C
Pt
13C
Sob
11C
Nd
17C
Pon
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleSprawca pobicia 17-latka w Fordonie w rękach policji. Usłyszy zarzuty
policja_pogotowie - na sygnale_ MR
12.10.2018 | 06:20

Sprawca pobicia 17-latka w Fordonie w rękach policji. Usłyszy zarzuty

Mężczyzna zostanie w piątek przesłuchany przez policjnatów.

Na zdjęciu:

Fot. Maciej Rejment / zdjęcie ilustracyjne

Sprawca pobicia 17-latka w pobliżu Szkoły Podstawowej 65 w Fordonie w rękach policjantów. Niewykluczone, że jeszcze dzisiaj usłyszy zarzuty.

O całym zajściu napisała na jednym z portali społecznościowych matka zaatakowanego. – Do zdarzenia doszło w sobotę 6 października przy SP 65 około godziny 17:00 – 17:30 – precyzowała kobieta i opisała napastnika, którym był dorosły młody człowiek ubrany w jeansy, kurtkę i mający przy sobie torbę sportową. Miał on tak mocno uderzyć 16-latka, że ten trafił do szpitala z pękniętą twarzoczaszką i wstrząśnieniem mózgu.

W czwartek udało nam się ustalić, że 19-latek wpadł w ręce kryminalnych. – Potwierdzam, że policjanci przyjęli zgłoszenie o tym zdarzeniu i to, że sprawca jest już zatrzymany – mówi podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy.

Mężczyzna zostanie przesłuchany dzisiaj i niewykluczone, że usłyszy także zarzuty. Wstępnie śledczy to zdarzenie zakwalifikowali jako uszkodzenie ciała (grozi za to kara do dwóch lat więzienia), ale możliwa jest zmiana kwalifikacji czynu. – Wszystko zależeć będzie od opinii biegłego – dodaje podkom. Kowalska.

Matka 16-latka poinformowała, że jej syn wraca do zdrowia i niebawem ma opuścić szpital.

Powiązane treści