Bydgoszcz
1C
80% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSW
H 2 • L -1
2C
Wt
2C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoSprzątanie świata z Czystą Puszczą Bydgoską. Weź worek i zadbaj o naszą planetę
13.09.2021 | 10:12

Sprzątanie świata z Czystą Puszczą Bydgoską. Weź worek i zadbaj o naszą planetę

Na zdjęciu: Sprzątanie świata z Czystą Puszczą Bydgoską to największa akcja ekologiczna w regionie.

Fot. mat. prasowe

Już w tym tygodniu odbędzie się kolejne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska. Jest to największa akcja ekologiczna w naszym regionie.

W piątek, 17 września w godz. 10:00-15:00, sprzątanie odbywać będzie się w parku przy Kanale Bydgoskim. W sobotę, w tych samych godzinach, akcja przeniesie się do Puszczy Bydgoskiej oraz Myślęcinka. Wszystko pod hasłem – Sprzątanie Świata z Czystą Puszczą Bydgoską „Myślę, więc nie śmiecę”.

Organizatorzy zapewniają worki na śmieci, które będzie można pobrać przy stacjach #WEŹ WOREK w następujących lokalizacjach: ul. Dąbrowa 62, przy wejściu do lasu obok TU UNIQA; skrzyżowanie Rekreacyjnej z Hipiczną; Gdańska 242 przy parkingu Muzeum Wodociągów oraz bulwar Malinowskiego przy fontannie (wylot ul. Staroszkolnej). – Zapraszamy do udziału szkoły, firmy, młodzież, osoby dorosłe, a przede wszystkim dzieci – zapowiadają przedstawiciele stowarzyszenia.

Akcja ma wzmacniać świadomość proekologiczną i budować odpowiedzialność społeczną za wartości wynikające z ochrony środowiska

Zebrane śmieci należy zostawiać w wyznaczonym miejscu. – Każdy, kto aktywnie i z zaangażowaniem sprzątnie las oraz wróci do nas z workiem pełnym śmieci, otrzyma piękna torbę ekologiczną, w ramach akcji „Worek za worek” – zachęcają organizatorzy.

Szczegóły akcji na stronie Czysta Puszcza Bydgoska na Facebooku.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Czysta Puszcza Bydgoska (Marcin, Monika i Paulina Rybaccy)
Współorganizatorzy: Iwona Kwiatkowska, Joanna Czerska-Thomas, Marta Kiełpikowska, Łukasz Wolnik.
Patronat honorowy: Prezydent Miasta Bydgoszczy
Patronat medialny: Express Bydgoski, Gazeta Pomorska, Nowości, MetropoliaBydgoska.PL, TVP3 Bydgoszcz, Radio ESKA, Radio PIK.
Partnerzy: Helgesen Sp. z o.o., Miasto Bydgoszcz, Czysta Bydgoszcz, RDLP w Toruniu, Nadleśnictwo Bydgoszcz, ProNatura, Muzeum Kanału Bydgoskiego, SPX Flow Technology Poland, Metal Fan.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści