Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 2 • L -0
1C
Nd
-2C
Pon
-5C
Wt
-6C
Sr
-5C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIStał na dwóch łapach, jakby prosił o ratunek. Teraz Nestor czeka na nowy dom [ZDJĘCIA]
15.10.2021 | 12:16

Stał na dwóch łapach, jakby prosił o ratunek. Teraz Nestor czeka na nowy dom [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Nestor mieszkał w fatalnych warunkach.

Fot. OTOZ Animals

Nestor trafił do bydgoskiego schroniska w wyniku interwencji OTOZ Animals. Został znaleziony przez inspektorów w rozpaczliwych warunkach. Na nieodpinanym łańcuchu, bez budy, jedzenia, wody, z drutem na szyi zamiast obroży. Stał na dwóch łapach jakby prosząc o ratunek. Jedynie dzięki temu, że jeden z inspektorów posiadał urządzenie do cięcia metalu udało się oswobodzić zwierzę. W tym samym czasie właściciel chodził po podwórku z drugim pieskiem na rękach. Ten drugi mieszkał w domu. Ot, takie podwójne standardy.

Pies potrzebował bardzo dużo czasu, aby zaufać ludziom. Powoli się otwierał, zaczynał uczyć życia w schronisku, a i tak bardzo długo patrzył podejrzliwie na wchodzące do boksu osoby. Tak minęły trzy lata. Nestor w tym czasie bardzo się zmienił. Zaczął pracować w programie szkolenia psów schroniskowych „Lira”, gdzie zrobił niewiarygodne postępy. Dwa tygodnie temu wziął udział w paradzie psów adoptowanych, zachowując się nienagannie.

Trudno nie odnieść wrażenia, że 12-letni obecnie Nestor traktuje schronisko jak swój dom. Zapewne lepszego nigdy nie miał. Ale może znajdzie się ktoś, kto odmieni ostatnie lata życia tego psa. Wolontariusze bydgoskiego schroniska stworzyli na facebooku grupę nazwie „Odczarujmy los Nestorka”, do której każdy może się przyłączyć i śledzić jego życie w schronisku. Zapraszamy!

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści