Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Starostwo mówi „nie” lustrom na skrzyżowaniach Centralnej z Jeżynową i Narcyzową

Dodano: 02.12.2019 | 19:42

Na zdjęciu: Ulica Centralna w Osielsku.

Fot. Stanisław Gazda

Nie będzie luster na skrzyżowaniach ulicy Centralnej z Jeżynową i Narcyzową. Starostwo powiatowe, które na początku roku zapowiadało montaż elementów ułatwiających wyjazd z ulic podporządkowanych teraz podkreśla, że ich ustawienie zostało zaopiniowane negatywnie.

19 listopada radny gminy Osielsko Maciej Landowski złożył interpelację do wójta Wojciecha Sypniewskiego, w której podkreślał, że na początku roku składał wnioski o montaż luster na skrzyżowaniach ulicy Centralnej z Jeżynową i Narcyzową. Władze powiatu zapowiedziały, że przychylą się do jego propozycji, lecz jak napisał radny, do dziś zapowiadane lustra nie zostały umiejscowione przy skrzyżowaniach.

Wójt przekazał interpelację Landowskiego do starosty, prosząc go o odpowiedź. Ta nadeszła dość szybko – 25 listopada Tomasz Federowicz, dyrektor Wydziału Komunikacji oznajmił, że „po przeprowadzeniu przeglądu obu skrzyżowań ustawienie luster zaopiniowano negatywnie”. Dlaczego? Jak wyjaśnia Federowicz, z materiału zgromadzonego podczas wizji lokalnej uznano, że zarówno za dnia, jak i w nocy zachowana jest prawidłowa widoczność pojazdów, które jadą ulicą Centralną.

Przeczytaj także: Starostwo o skrzyżowaniu Bydgoskiej i Kolonijnej w Niemczu

0 0 votes
Article Rating
Starostwo mówi "nie" lustrom na skrzyżowaniach Centralnej z Jeżynową i Narcyzową
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments