Bydgoszcz
12C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 12 • L 11
14C
Nd
12C
Pon
12C
Wt
10C
Sr
9C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeStary Fordon z kolejnymi zmianami. Są środki na rewitalizację budynków mieszkalnych
Stary Fordon - ul. Bydgoska, budynki mieszkalne - SF
16.02.2020 | 21:38

Stary Fordon z kolejnymi zmianami. Są środki na rewitalizację budynków mieszkalnych

Miasto pozyskało środki na przeprowadzenie tej inwestycji.

Na zdjęciu: Na ulicy Bydgoskiej niedawno całkowicie zmieniono nawierzchnię. Teraz zostanie tam przeprowadzony kompleksowy remont kilku budynków komunalnych.

Fot. Szymon Fiałkowski

Blisko 7,5 miliona złotych – to całkowity koszt inwestycji związanej z rewitalizacją budynków mieszkaniowych w Starym Fordonie. Miasto poinformowało o pozyskaniu dodatkowych środków na przeprowadzenie tego zadania.

Zobacz również:

Wszystkie informacje ze Starego Fordonu

Projekt rewitalizacji ujęty w Gminnym Programie Rewitalizacji przewiduje kompleksowy remont siedmiu budynków komunalnych w Starym Fordonie. To budynki przy ul. Bydgoskiej 23, 26, 29 i 42, Rynek 3, Kapeluszników 2 i gen. Sikorskiego 2. W sumie – jak informuje ratusz – w wyniku inwestycji, w tej części miasta powstanie 37 mieszkań oraz 6 lokali użytkowych.


ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowy chodnik i plac powstaną przy Wolnej w Starym Fordonie


Jeszcze w tym miesiącu ma zostać ogłoszona procedura przetargowa, która wyłoni wykonawców robót w poszczególnych lokalizacjach, a same prace mają się rozpocząć jeszcze w tym roku i potrwać przez niemal dwanaście miesięcy.

Jakie zadania zostaną przeprowadzone w ramach tych prac? – To remontu elewacji i dachów, wzmocnione zostaną także konstrukcje budynków, ściany zostaną docieplone, wymienione będą instalacje sanitarne i elektryczne, stolarka okienna i drzwiowa – wyliczają miejscy urzędnicy. Oprócz tego, w środku pojawi się izolacja przeciwwilgociowa, a klatki schodowe także przejdą remont. Ponadto, pięć obiektów zostanie dostosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Projekt – jak się dowiadujemy – przewiduje również likwidację pieców kaflowych i zastąpienie ich nowoczesnymi piecami gazowymi.

Teren wokół budynków również zostanie zagospodarowany, zwłaszcza z uwzględnieniem chodników i miejsc postojowych oraz nowych nasadzeń zieleni. Całkowity koszt inwestycji wyniesie niemal 7,4 mln zł. Miastu udało się pozyskać na ten cel ze środków zewnętrznych kwotę 3,4 mln zł, z czego 2,9 mln zł to dofinansowanie ze środków europejskich, a pozostałe 500 tys. zł pochodzi z budżetu państwa.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści