Bydgoszcz
3C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 4 • L 2
10C
Sr
15C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacja[STATYSTYKI] Ile aut wjeżdża na bydgoskie ronda? [SONDA]
Rondo Toruńskie
15.01.2016 | 21:21

[STATYSTYKI] Ile aut wjeżdża na bydgoskie ronda? [SONDA]

Ruch na bydgoskich rondach jest bardzo duży - z niektórych korzysta ponad 60 tysięcy kieroców dziennie. Tak dokładnie dane pozwala zebrać aplikacja używana przez bydgoskich drogowców - SCATS Traffic.

Na zdjęciu: Jedno z popularniejszych rond.

Fot. archiwum ŻB

Ronda Toruńskie, Fordońskie oraz Grunwaldzkie, a także plac Poznański to niewątpliwe jedne z najbardziej ruchliwych miejsc w Bydgoszczy. Sprawdziliśmy, w którym z wymienionych miejsc porusza się najwięcej pojazdów.

Zdecydowanie najbardziej obleganym rondem jest Fordońskie. W dniach od 11 do 13 stycznia bieżącego roku przewinęło się przez nie od 61 tysięcy pojazdów w poniedziałek do ponad 65 tysięcy pojazdów w środę! Kierowcy najczęściej poruszają się od strony mostu Pomorskiego – nawet 19740 samochodów i motocykli na dobę. Niewiele mniej pojazdów przemieszcza się od strony ulicy Fordońskiej – około 17 tysięcy i Jagiellońskiej – 15 tysięcy. Najmniej popularny jest z kolei wjazd od strony ulicy Wyszyńskiego – korzysta z niego przeciętnie około 11 tysięcy kierowców.

Drugie pod względem natężenia ruchu jest rondo Grunwaldzkie, na którym w badanym okresie przemieszczało się od 59,5 tysiąca do nawet 61,6 tysiąca pojazdów. Zdecydowanie najwięcej zmotoryzowanych mieszkańców pokonuje to skrzyżowanie od strony ulicy Focha – nawet 19 tysięcy. Następne pod względem popularności są wloty od strony ulic Kruszwickiej, Grunwaldzkiej i Nakielskiej – korzysta z nich odpowiednio 15, 13 i 12 tysięcy kierowców.

Ostatnie miejsce na podium zajmuje rondo Toruńskie, które pomimo bliskości ronda Fordońskiego, notuje zdecydowanie gorsze wyniki przepustowości – korzysta z niego od 51 do 55 tysięcy zmotoryzowanych na dobę. Najwięcej z nich wjeżdża od strony mostu Pomorskiego (nawet 18 tysięcy pojazdów), kolejne miejsce zajmuje wjazd od strony al. Jana Pawła II (14 tys. pojazdów), ulicy Toruńskiej przy Tesco (11 tysięcy), a najmniej od strony hali Łuczniczka (niespełna 8 tysięcy!).

Ciekawa sytuacja ma miejsce przy placu Poznańskim, poszczególne wjazdy różnią się bowiem w sposób znaczący popularnością – wynosi ona ponad 10 tysięcy pojazdów. Najmniej zmotoryzowanych, co nie powinno dziwić, wjeżdża od strony ulicy Stromej – niespełna 6 tysięcy. Najwięcej z kolei od strony ulicy Kruszwickiej – ponad 16 tysięcy. Zbliżone wyniki notują wjazdy w ulicę Grudziądzką i Szubińską – po 13 tysięcy pojazdów.

Z którego ronda korzystasz najczęściej?

Zobacz rezultat


Powiązane treści