Bydgoszcz
26C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 26 • L 25
22C
Sr
22C
Czw
23C
Pt
14C
Sob
18C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczTurystyka„Ster na Bydgoszcz” nagrodzony. Okazał się bezkonkurencyjny!
Ster na Bydgoszcz
15.02.2017 | 09:54

„Ster na Bydgoszcz” nagrodzony. Okazał się bezkonkurencyjny!

Jurorzy konkursu docenili między innymi rozmach imprezy.

Na zdjęciu: Zdjęcie z ubiegłorocznej edycji imprezy.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Nagroda Przyjaznego Brzegu trafiła w ręce organizatorów „Steru na Bydgoszcz”. Jurorzy konkursu docenili rozmach imprezy, która promuje zarówno samą turystykę wodną, jak i inwestycje związane z Bydgoskim Węzłem Wodnym.

Zobacz zdjęcia z zeszłorocznej edycji „Steru na Bydgoszcz” [KLIK] 

W konkursie o Nagrodę Przyjaznego Brzegu wyróżniane są miasta najbardziej aktywne pod względem promowania atrakcji wodniackich i turystycznych Polski. W XIII edycji konkursu to „Ster na Bydgoszcz” okazał się bezkonkurencyjny zdobywając Grand Prix. Pod uwagę wzięto przede wszystkim inwestycje służące turystyce wodnej, takie jak: budowa i modernizacja marin żeglarskich i stanic wodnych, programy inwestycyjne obejmujące miasta, regiony, szlaki wodne, działania osób fizycznych, klubów i stowarzyszeń, samorządów oraz innych instytucji i organizacji. Premiowane było także stawianie na proces przywracania miastu świadomości znaczenia rzek w ich rozwoju oraz promocja turystyki wodnej.

Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze przy wsparciu Polskiego Związku Żeglarskiego oraz współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki, Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Krajowym Zarządem Gospodarki Wodnej oraz Polską Organizacją Turystyczną. Gala wręczania nagród odbędzie się 18 marca w Warszawie podczas XXIX Targów Sportów Wodnych i Rekreacji „Wiatr i woda”.


Powiązane treści