Bydgoszcz
3C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaStrajku nie będzie. Jest porozumienie między zarządem POLRegio i związkowcami
POLREGIO Pociąg Bydgoszcz
14.05.2022 | 14:58

Strajku nie będzie. Jest porozumienie między zarządem POLRegio i związkowcami

Na zdjęciu:

Fot. Archiwum

Dobra informacja dla podróżnych koleją: nie będzie zaplanowanego na poniedziałek (16 maja) strajku generalnego w POLRegio. Wczoraj (13.05) późnym wieczorem udało się uzyskać porozumienie.

Negocjacje między zarządem POLRegio a związkowcami trwały od wielu tygodni. Jak przekazano w komunikacie, wypracowane wczoraj porozumienie odbyło się przy udziale mediatora, a tym był prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

Z informacji, jaką przekazała rzecznik prasowa POLRegio Aleksandra Baldys, wszyscy pracownicy w spółce mają otrzymać 400 zł podwyżki, które wliczone zostaną do wynagrodzenia zasadniczego z wyrównaniem od 1 stycznia br. oraz 300 zł od początku przyszłego roku. – Jednakże porozumienie przewiduje, że w sytuacji, gdy urzędy marszałkowskie nie zawrą ze spółką aneksów do obowiązujących umów PSC do 10 czerwca br., strona społeczna będzie mogła uznać postanowienia porozumienia za nieważne i zorganizować strajk w tych województwach, w których nie będą wdrożone podwyżki – czytamy w komunikacie przekazanym przez kolejową spółkę.

POLRegio przekazało jednocześnie, że marszałkowie piętnastu województw wyrazili do piątku (13 maja) zgodę na sfinansowanie podwyżek, takiej nie udzielił jedynie marszałek woj. warmińsko-mazurskiego, zaś dwa województwa wyraziły częściową zgodę na pokrycie kosztu wzrostu wynagrodzeń pracowników spółki kolejowej.

Strajku nie będzie. Jest porozumienie między zarządem POLRegio i związkowcami
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments