Bydgoszcz
10C
Niebo częściowo zachmurzone
74% wilgotność
Wiatr: 0km/h NNW
H 11 • L 9
9C
Wt
10C
Sr
16C
Czw
15C
Pt
12C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIStrażacy sprawdzili skład powietrza. Chmura amoniaku dotarła nad Bydgoszcz
Bydgoszcz_Wyspa Młyńska_Mostowa_Stary Rynek_Opera Nova_Młyny Rothera_Focha_SG (46)
05.04.2017 | 11:56

Strażacy sprawdzili skład powietrza. Chmura amoniaku dotarła nad Bydgoszcz

W akcji brało udział osiem zastępów straży pożarnej

Na zdjęciu: Nieprzyjemny zapach czuć w różnych częściach miasta.

Fot. SG

Od rana w Bydgoszczy czuć było zapach amoniaku. Strażacy potwierdzili, że ta substancja znalazła się w powietrzu, lecz uspokajają, że nie ma żadnego zagrożenia. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Nieprzyjemny zapach w Bydgoszczy. Na kilku osiedlach

Bydgoscy strażacy zbadali południową część miasta. W działaniach brało udział osiem zastępów straży pożarnej.  – Nasze pomiary na terenie miasta wskazały, ze zapach amoniaku był w wyższych warstwach atmosfery. Na poziomie ziemi nie wykazano żadnych zawartości amoniaku. Chmura amoniaku przenosi się w górnych warstwach chmur – informuje dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy.

Strażacy uspokajają, że nie ma żadnego zagrożenia na terenie miasta. Wykryte tężenie amoniaku nie stanowi żadnego zagrożenia. Jednak nieprzyjemny zapach może być jeszcze odczuwalny przez dłuższy czas. – Dokonujemy jeszcze dwóch pomiarów w północnej części miasta – mówią strażacy.

Skąd mógł pochodzić drażniący zapach? – Nie jesteśmy w stanie określić źródła tego zapachu. Prawdopodobną przyczyną mogła być emisja amoniaku w zakładach celulozy w Świeciu – odpowiada  dyżurny Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP w Bydgoszczy.


Podobne wpisy

Powiązane treści