Bydgoszcz
3C
Słonecznie
73% wilgotność
Wiatr: 2km/h NE
H 5 • L 1
21C
Czw
21C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
18C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeJest plan modernizacji drogi Strzyżawa – Ostromecko. Co ze skrzyżowaniem z DK 80?
strzyżawa
17.03.2022 | 13:30

Jest plan modernizacji drogi Strzyżawa – Ostromecko. Co ze skrzyżowaniem z DK 80?

Na zdjęciu: W ramach planowanej modernizacji DW 551 przebudowane zostaną dwa fragmenty w rejonie Strzyżawy i Ostromecka.

Fot. BB

Zarząd Dróg Wojewódzkich planuje modernizację odcinka drogi nr 551 pomiędzy Strzyżawą, Ostromeckiem i Nowym Dworem. Czy rozważana jest również przebudowa skrzyżowania z krajową „80” Bydgoszcz – Toruń?

W grudniu ubiegłego roku Zarząd Dróg Wojewódzkich ogłosił przetarg na wykonanie projektu rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 551 niedaleko Bydgoszczy. Konkretnie – dwóch fragmentów ze Strzyżawy do Ostromecka i z Ostromecka do Nowego Dworu. Postępowanie wygrała spółka MTM Infrastruktura z Mosiny, która ma wykonać zadanie do końca 2022 roku. Prace koncepcyjne pochłoną 320 tysięcy złotych.

Jak informuje Michał Sitarek, rzecznik prasowy ZDW, rozbudowa odcinków DW 551 w rejonie Ostromecka o łącznej długości około 3,2 kilometrów to w praktyce kontynuacja zadań zrealizowanych w ostatnich latach w samej miejscowości. – Tam uporządkowaliśmy cały pas drogowy, dobudowaliśmy chodniki i wprowadziliśmy elementy poprawiające bezpieczeństwo – dodaje rzecznik.


PRZECZYTAJ TAKŻE: Makabryczny wypadek w regionie. Kierowca porsche ledwo uszedł z życiem [ZDJĘCIA]


Zmodernizowane fragmenty drogi w kierunku Dąbrowy Chełmińskiej mają być wzmocnione, tak by przenosić obciążenia rzędu 11,5 ton na oś. Jezdnia zostanie poszerzona do 7 metrów. – Zaprojektowane zostaną chodniki, pobocza, odwodnienie, zjazdy na posesje, zatoki parkingowe, oświetlone przejścia dla pieszych. Zadaniem projektanta jest również zaproponowanie optymalnych rodzajów skrzyżowań z drogami niższego rzędu oraz drogą wojewódzką nr 549 – podkreśla Sitarek. Wspomniana droga 549 to odcinek prowadzący pod most Fordoński, wykorzystywany w ruchu przy okazji remontu przeprawy.

Czy w planach ZDW jest również przebudowa skrzyżowania drogi 551 z krajową „80” Bydgoszcz – Toruń? Z taką inicjatywą powinien wyjść zarządca drogi krajowej, czyli Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Ta od dłuższego czasu przymierza się do remontu tudzież rozbudowy sąsiedniego mostu Fordońskiego. Elementem tej inwestycji może być przebudowa skrzyżowania w Strzyżawie, lecz jak podkreśla rzecznik prasowy bydgoskiego oddziału GDDKiA Julian Drob, zadanie dotyczące remontu Mostu Fordońskiego wciąż znajduje się na etapie przygotowawczym.

Trwają uzgodnienia, które w finale mają na celu zatwierdzenie programu inwestycji. Ewentualna rozbudowa skrzyżowania DK80 w Strzyżawie jest częścią jednego z analizowanych wariantów zadania – dodaje Drob.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ: Most Fordoński do remontu czy rozbudowy?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments