[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Studenci UKW w koronowskim Zakładzie Karnym. Mogli zobaczyć, jak miejsce funkcjonuje od środka  

Dodano: 17.01.2023 | 11:24

Na zdjęciu: Studenci UKW odwiedzili koronowski Zakład Karny.

Fot. por. Wojciech Górski

Grupa studentów III roku resocjalizacji uczestniczyła w wizycie studyjnej za murami Zakładu Karnego w Koronowie

– Dyrekcja Zakładu Karnego w Koronowie pozostaje otwarta na możliwości współpracy w zakresie przygotowania przyszłych kadr do pracy w służbach mundurowych – informuje por. Wojciech Górski z ZK w Koronowie.

– Wizyta studentów była świetną okazją do prezentacji Służby Więziennej jako kompetentnej instytucji ukierunkowanej nie tylko na izolację skazanych, ale także na ich readaptację do życia w środowisku wolnościowym. Podczas spotkania studenci mieli możliwość porozmawiania z praktykami w pracy penitencjarnej i ochronnej, poznania z ust czynnych funkcjonariuszy prawideł pracy psychologa, wychowawcy, czy oddziałowego. Obecni na wizycie studenci byli wysoce zdziwieni kompletnością funkcjonowania jednostki penitencjarnej. Dostrzegli, że więzienie funkcjonuje niczym małe miasto, które samo realizuje większość swoich potrzeb. Funkcjonujące w więzieniu miejsca pracy zapewniają skazanym ich potrzeby zaczynające się od przygotowania posiłków, zapewnienia warunków socjalno-bytowych, ochrony, a kończące na potrzebach wsparcia psychologicznego, wychowawczego, czy nawet duchowego podczas spotkań z kapłanami – dodaje por. Wojciech Górski.

Studenci, którzy już niedługo staną przed wyborem swojej ścieżki zawodowej, mieli okazję do zapoznania się z wolnymi etatami występującymi obecnie w jednostce. Poznali specyfikę funkcjonowania poszczególnych stanowisk funkcjonariuszy zakładu oraz ich wymagania. Otrzymali także informacje o korzyściach płynących ze wstąpienia w szeregi formacji.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments