Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h E
H 6 • L 3
15C
Nd
10C
Pon
6C
Wt
6C
Sr
2C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaStudenci z Chin i Indii wylądują w Bydgoszczy? To plan lotniska, Lufthansy i UMK
17.10.2017 | 17:40

Studenci z Chin i Indii wylądują w Bydgoszczy? To plan lotniska, Lufthansy i UMK

Na zdjęciu: Porozumienie podpisali: Frank Wagner, menedżer Lufthansy na Polskę, rektor UMK prof. Andrzej Tretyn oraz prezes lotniska Tomasz Moraczewski.

Fot. Eryk Dominiczak

Władze bydgoskiego lotniska wspólnie z Lufthansą oraz Uniwersytetem Mikołaja Kopernika podpisały porozumienie dotyczące promowania oferty edukacyjnej regionu na rynkach azjatyckich. – Jesteśmy interesującym partnerem, bo już teraz odbywamy 500-600 zagranicznych podróży służbowych rocznie, a studenci z Azji są coraz bardziej zainteresowani nauką w Europie – przekonuje prof. Andrzej Tretyn, rektor UMK.

CZYTAJ TAKŻE: Nadchodzi zima w porcie lotniczym. Jakie zmiany czekają pasażerów?

List intencyjny obliguje wszystkie zaangażowane strony do aktywnej promocji kierunków studiów oferowanych na UMK zarówno w Toruniu, jak i na Collegium Medicum w Bydgoszczy. – W Azji rośnie liczba studentów. Kraje takie jak Chiny czy Indie nie są w stanie zapewnić wszystkim odpowiedniej oferty edukacyjnej, dlatego młodzi ludzie z tych państw coraz częściej szukają swojej szansy na rozwój w krajach Ameryki Północnej czy Unii Europejskiej – tłumaczy prof. Tretyn w odpowiedzi na nasze pytanie dotyczące powodów wyboru egzotycznego kierunku promocji. – Wykorzystanie bardzo dużego potencjału rynku azjatyckiego nie musi dotyczyć jedynie studentów, ale również pracowników uczelni czy jej gościdodaje Frank Wagner, menedżer Lufthansa Group Poland.

– Dlatego już teraz promujemy połączenie do Frankfurtu jako nasze „okno na świat”, dzięki któremu możemy dotrzeć do 160 miast na różnych kontynentach – przypomina z kolei prezes Tomasz Moraczewski. I zapewnia, że współpraca z UMK jest pierwszym krokiem do zacieśniania relacji z uczelniami. – Akademia Muzyczna ma bardzo duży potencjał w zakresie przyjmowania studentów z Azji. W Bydgoszczy wielu studentów pochodzi z Ukrainy – wskazujemy. – Dlatego też uważam, że możemy podobne listy intencyjne podpisać ze wszystkimi uczelniami – mówi prezes PLB. – Interesującym kierunkiem może być także Skandynawia, skąd do Bydgoszczy również trafia spora grupa studentów.

Od 29 października Lufthansa, po niespełna trzyletniej obecności na bydgoskim lotnisku, wprowadzi ofertę codziennych lotów do Frankfurtu. – Liczymy, że na tej zmianie skorzystają wszyscy, oczywiście nie tylko studenci – zapewniają zgodnie sygnatariusze porozumienia.


Powiązane treści