Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Stulecie ze smakiem. Znamy zwycięzców konkursu na stylizacje bydgoskich restauracji

Dodano: 14.01.2020 | 12:14

Na zdjęciu: Restauracja Weranda wykonała najlepszą koncepcję na lokal z epoki stulecia powrotu Bydgoszczy do Polski.

Fot. mat. UMB

Znamy zwycięzcę miejskiego konkursu na lokal gastronomiczny, który w związku ze stuleciem powrotu Bydgoszczy do Macierzy najlepiej odda ducha i smak lat 20. XX wieku. Najlepsza okazała się restauracja Weranda.

Z okazji obchodów 100-lecia powrotu Bydgoszczy do Polski ratusz ogłosił konkurs na restaurację lub lokal, którego wnętrze pozwoli przenieść się do lat dwudziestych ubiegłego wieku, a w menu znajdą się potrawy z tamtej epoki. Zwycięzcą konkursu została mieszcząca się przy Hotelu Bohema Restauracja Weranda, zlokalizowana przy parku Kazimierza Wielkiego. Przygotowała ona szereg atrakcji dla klientów i tym samym dołączyła do wspólnego świętowania. Weranda otrzymała nagrodę w wysokości 5 tys. złotych oraz certyfikat „Lokalu z epoki”.

Stulecie ze smakiem. Znamy zwycięzców konkursu na stylizacje bydgoskich restauracji

Zobacz również:

Setna rocznica powrotu Bydgoszczy do Macierzy. Jak będziemy świętować?

Na czas obchodów stulecia powrotu Bydgoszczy do Polski, w dniach 18-20 stycznia Weranda zamieni się w nastrojowy salonik z lat 20.. Z tej okazji we wnętrzu pojawią się meble i inne bibeloty nawiązujące do tamtej epoki, takie jak oryginalne fotele, sofy, gramofon, stary globus, maszynę do pisania, a także stylizowaną zastawę. W głównych salach restauracji obejrzymy wystawę fotografii bydgoskich artystów Katarzyny Grys i Piotra Gutkowskiego pt. „RetroPortret Bydgoszczan”. Restauracja zaprasza również gości przebranych w strojach z epoki, którzy będą mogli sfotografować się w saloniku sprzed wieku. Będzie to znakomita pamiątka z historią w tle.

Komisja konkursowa doceniła autorów koncepcji Restauracji Weranda za dbałość o szczegół – zarówno aranżacja wnętrz, stylistyka strojów, muzyka i karta dań kompleksowo wpisują się w charakter lat 20-tych XX wieku i najwierniej odtwarzają klimat tamtych czasów. Na odwiedzających czekać będzie specjalnie przygotowane menu z epoki – w nim m.in. pierś z gołębia, kwaśnica, śledź Matias z palonym żółtkiem czy ulipki z pianą – czytamy w komunikacie urzędu miasta.

Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymała Restauracja Apteka – nowy koncept na lokal przy ulicy Niedźwiedziej, w którym dotychczas mieściła się „Ćma”. W weekend obchodów stulecia to miejsce będzie wyróżniało się już od wejścia. Elewacja kamienicy zostanie podświetlona biało-czerwonymi barwami, w menu znajdziemy kaczkę wolności oraz królika marszałka, a tle słyszeć będziemy polską muzykę z lat 20-tych.

Trzecie miejsce, premiowane nagrodą w wysokości tysiąca złotych trafiło do Restauracji Karramba przy Starym Rynku. W czasie obchodów znajdziemy w niej specjalne menu inspirowane daniami serwowanymi w lokalach gastronomicznych na początku XX wieku. W głośnikach usłyszymy Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga, Hannę Ordonównę i Tadeusza Faliszewskiego. W tym miejscu zmieni się także wygląd stolików oraz obsługi – to wszystko sprawi, że goście przeniosą się w czasie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments