Bydgoszcz
21C
Niebo częściowo zachmurzone
68% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 24 • L 18
19C
Sr
21C
Czw
21C
Pt
24C
Sob
26C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaNakłoEdukacjaKilkaset tysięcy złotych dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Skorzystają uczniowie
Ogród Botaniczny UKW_SG (11)
12.12.2018 | 12:04

Kilkaset tysięcy złotych dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Skorzystają uczniowie

Na zdjęciu: Ogród Botaniczny UKW.

Fot. Stanisław Gazda

Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzyma ponad 600 tys. zł na realizację projektu „Z przyrodą za pan brat” w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Działania będą realizowane w latach 2019-2021.

Autorką i kierownikiem projektu jest dr Magdalena Trojankiewicz, prodziekan ds. dydaktycznych WNP. W ramach zadania zostaną przeprowadzone w laboratoriach i salach wykładowych WNP oraz Ogrodzie Botanicznym UKW zajęcia edukacyjne z udziałem uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. W czasie realizacji projektu Wydział będzie gościł łącznie grupę 450 uczniów, w tym młodzież ze szkoły im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy.

Na terenie Ogrodu Botanicznego Ogród Roślin Zielnych powstaną specjalnie zaprojektowane i wydzielone wysokie rabaty z wyselekcjonowanymi gatunkami roślin, pozwalającymi na doświadczanie przyrody wieloma zmysłami.

Pomoce naukowe dedykowane do projektu zostaną wykonane przez pracowników UKW (np. pomoce naukowe drukowane w 3D). Zajęcia w ramach projektu będą prowadzone z udziałem większości pracowników wydziału.


Powiązane treści