[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kilkaset tysięcy złotych dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Skorzystają uczniowie

Dodano: 12.12.2018 | 12:04

Na zdjęciu: Ogród Botaniczny UKW.

Fot. Stanisław Gazda

Wydział Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy otrzyma ponad 600 tys. zł na realizację projektu „Z przyrodą za pan brat” w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Działania będą realizowane w latach 2019-2021.

Autorką i kierownikiem projektu jest dr Magdalena Trojankiewicz, prodziekan ds. dydaktycznych WNP. W ramach zadania zostaną przeprowadzone w laboratoriach i salach wykładowych WNP oraz Ogrodzie Botanicznym UKW zajęcia edukacyjne z udziałem uczniów klas 7-8 szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. W czasie realizacji projektu Wydział będzie gościł łącznie grupę 450 uczniów, w tym młodzież ze szkoły im. Louisa Braille’a w Bydgoszczy.

Na terenie Ogrodu Botanicznego Ogród Roślin Zielnych powstaną specjalnie zaprojektowane i wydzielone wysokie rabaty z wyselekcjonowanymi gatunkami roślin, pozwalającymi na doświadczanie przyrody wieloma zmysłami.

Pomoce naukowe dedykowane do projektu zostaną wykonane przez pracowników UKW (np. pomoce naukowe drukowane w 3D). Zajęcia w ramach projektu będą prowadzone z udziałem większości pracowników wydziału.