Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Światła na rondzie Kujawskim zostaną wkrótce wyłączone. A później zdemontowane

Dodano: 03.05.2019 | 09:17

Na zdjęciu: Sygnalizacja świetlna na rondzie Kujawskim zostanie wyłączona.

Fot. Marcin Bratoszewski

Trwają prace na rondzie Kujawskim związane z budową linii tramwajowej. Już wkrótce – choć później niż pierwotnie planowano – wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna.

W ramach budowy odcinka linii tramwajowej, który połączy ul. Wojska Polskiego z rondem Bernardyńskim, rondo Kujawskie zostanie obniżone o 2,5 metra. Już wkrótce roboty ziemne będą wymagać wyłączenia sygnalizacji świetlnej na rondzie. Początkowo planowano zrobić to już 6 maja, ale w związku z koniecznością uzyskania akceptacji dla nowej tymczasowej organizacji ruchu światła podziałają o tydzień dłużej – do 13 maja. Początkowo sygnalizacja będzie wyłączona, a następnie zostanie zdemontowana.

Mimo zmiany terminu w dalszym ciągu przyłączamy się do prośby budowlańców i prosimy o zachowanie w opisanym miejscu szczególnej ostrożności wszystkich uczestników ruchu, zwłaszcza kierowców – apeluje rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej Krzysztof Kosiedowski.

Nie będą to pierwsze zmiany na rondzie Kujawskim. Na początku kwietnia wyłączono jeden z pasów ruchu prowadzących z ronda w kierunku ul. Wojska Polskiego i dalej – Wzgórza Wolności i Kapuścisk. Zwężenia wprowadzono też na  samej ul. Kujawskiej, a torowisko prowadzące do ronda została zdemontowane.

Linia tramwajowa pomiędzy dwiema, dwupasmowymi jezdniami Kujawskiej będzie na znacznym odcinku znajdowała się poniżej poziomu jezdni. Wymaga to budowy murów oporowych. Na jezdni wschodniej wydzielony zostanie również buspas. Warto dodać, że w trakcie przebudowy rondo Bernardyńskie – odwrotnie niż Kujawskie – zostanie podwyższone o kilkadziesiąt centymetrów.

Prace będą kosztować 167 milionów złotych i wykona je konsorcjum stworzone przez firmę Gotowski. Potrwają do 2021 roku.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Band
Band
5 lat temu

Brawo, paraliżu miasta ciąg dalszy. A buspas na Wałach Jagielońskich już zrobiony?

Paulinq
Paulinq
5 lat temu

Super, niedługo to może fruwać będziemy po Bydgoszczy, bo tak jeździć to jakaś masakra….

Dariusz
Dariusz
5 lat temu

Zastanawiam się dlaczego w miejscu Ronda Kujawskiego nie zaprojektowano skrzyżowania dwupoziomowego. Wjazd od Wojska Polskiego jest ze wzniesienia a wyjazd w kierunku Szwederowa także pod delikatne wzniesienie. Natomiast rondo ze względu na ruch tramwajowy Kujawska i tak ms być obniżony o około 2,5 metra. Czy ktoś mi rozwieje moje wątpliwości? Nie jestem fachowcem od dróg i mostów i może się mylę ale śledzę inwestycje w mieście i interesuje mnie to zagadnienie.

Kuba
Kuba
5 lat temu

Czemu buspas nie może iść w niecce razem z tramwajem, po torowisku