Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Świetlica w Bożenkowie doczeka się przebudowy? Zabiega o to radna Iwona Ratuszna

Dodano: 07.12.2023 | 09:18

Na zdjęciu: Radna zaznaczyła, że wnioski w tej sprawie składała już kilkukrotnie

Fot. archiwum Gmina Osielsko

Radna Rady Gminy Osielsko Iwona Ratuszna chce, aby świetlica wiejska w Bożenkowie została przebudowana. Złożyła wniosek, żeby zabezpieczyć środki finansowe w budżecie gminy na ten cel.

Radna wnioskowała o to podczas sesji Rady Gminy Osielsko, która odbyła się 28 listopada. Złożyła ona wniosek formalny o zabezpieczenie środków w budżecie. Jej zdaniem jest to sprawa pilna. – Obecna świetlica w Bożenkowie dysponuje obecnie tylko jednym pomieszczeniem w którym znajduje się również niezbędne zaplecze sanitarne – mówiła podczas sesji radna. – Brak dodatkowych przestrzeni stanowi istotne ograniczenie w działalności świetlicy, a rosnąca liczba mieszkańców zobowiązuje nas do podjęcia działań mających na celu zwiększenie funkcjonalności tego miejsca. Zaproponowana modernizacja obejmowałaby pozyskanie dodatkowych pomieszczeń, co umożliwiłoby stworzenie niezależnych sal. Taka rozbudowa świetlicy byłaby kluczowa dla zaspokojenia rosnących potrzeb społeczności lokalnej. Nie tylko zwiększyłoby to atrakcyjność miejsca, ale także umożliwiłoby bardziej przestronne wykorzystanie przestrzenni na różnorodne działania kulturalno-społeczne – dodała.

Radna zaznaczyła, że wnioski w tej sprawie składała już kilkukrotnie, a problem zgłaszają mieszkańcy. Po wystąpieniu radnej Ratusznej również inni radni zgłaszali konieczność przeprowadzenia prac w świetlicach w swoich sołectwach.

Przypomnijmy, że w tym roku nieopodal świetlicy powstał kort tenisowy. Przed rozpoczęciem inwestycji – na etapie sporządzania budżetu – przetoczyła się dyskusja wśród radnych czy ten obiekt w miejscowości jest potrzebny. Za powstaniem kortu optowała radna Ratuszna – jak tłumaczyła Bożenkowo jest omijane jeżeli chodzi o inwestycje. Radna Polasik uważała, że w czasach kiedy szuka się oszczędności kort jest inwestycją zbyteczną, a radny Kamiński mówił, że to inwestycja zbyt ekstrawagancka. Ostatecznie środki na budowę kortu w Bożenkowie zostały zabezpieczone. Kwota po przetargu wyniosła 364 tys. zł. Inwestycję wykonano. Jakiś czas temu radna Iwona Ratuszna zgłaszała, że na korcie piłeczka nie odbija się w sposób prawidłowy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments