Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Świetlica w Bożenkowie tętni życiem. W zajęciach uczestniczą zarówno starsi jak i młodsi

Dodano: 28.04.2023 | 13:05

Na zdjęciu: Zajęcia, które odbywają się w świetlicy w Bożenkowie skierowane są zarówno do młodszych jak i starszych mieszkańców sołectwa

Fot. Świetlica w Bożenkowie

Na terenie gminy Osielsko funkcjonuje sześć świetlic wiejskich. Jedną z nich jest świetlica w Bożenkowie.

Zajęcia, które odbywają się w świetlicy w Bożenkowie skierowane są zarówno do młodszych jak i starszych mieszkańców sołectwa. Sporym zainteresowaniem cieszą się gimnastyka taneczna dla pań 55+ oraz robotyka dla dzieci i młodzieży. Wyjątkowe były ostatnie zajęcia plastyczne dla dorosłych. Uczestnicy pod okiem tamtejszego instruktora mieli okazję poznać i tworzyć obraz z powertex pt. „Wiosna”. – Przez cztery godziny panie z wielką precyzją i dobrymi humorami, przyklejały, malowały, nakładały różne masy, aby na końcu zrobić wielkie „łał” – opowiada Hanna Kątna opiekun świetlicy w Bożenkowie. – Duże natężenie pracy było wymierne do wykonanego dzieła. Efekt końcowy był naprawdę spektakularny, gdyż powstały nietuzinkowe obrazy. Na małym kawałku płótna uchwycono wizję wiosny, która na każdym obrazie się różniła – dodaje.

Zajęcia w świetlicy dostosowane są do okoliczności i świąt. Przykładowo przed tegorocznymi świętami wielkanocnymi podczas zajęć wykonywano wyjątkowe ozdoby.

Dzień Ziemi w Bożenkowie

Świetlica w Bożenkowie organizuje nie tylko zajęcia kulturalne i sportowe. Ostatnio z okazji Dnia Ziemi przeprowadzono akcję sprzątania miejscowości. – Wolontariusze starsi i młodsi wyposażeni w rękawiczki i worki zbierali śmieci na bożenkowskich ulicach w rowach i lasach – relacjonuje Hanna Kątna. – Ogrom odpadów przerósł oczekiwaniom zbierających. Widać, iż w dalszym ciągu, niektórzy mają problem z segregacją odpadów i pozostawieniem ich w swoich pojemnikach, a nie w lasach czy rowach. Po wytężonej pracy wszyscy przeszli na teren Gminnej Bazy Wypoczynkowej, aby tam odpocząć przy ognisku z kiełbaskami i słodkościami – dodaje organizatorka akcji.

Świetlica zlokalizowana jest przy ul. Harcerskiej 2. Ze względu na różnorodny charakter pracy instruktora, godziny otwarcia świetlicy mogą ulegać zmianie w danym miesiącu. Aktualny grafik na bieżący miesiąc umieszczony jest na tablicy informacyjnej przed świetlicą. Informacje można znaleźć też na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Osielsku.

Hanna Kątna doceniona

Warto nadmienić, że Hanna Kątna niedawno otrzymała Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To docenienie za pracę na rzecz upowszechniania kultury. Od 1 lutego 2011 roku Hanna Kątna pracuje na stanowisku instruktora kulturalno-oświatowego w świetlicy w Bożenkowie. Już 11 razy była organizatorką Ogólnopolskiego Zjazdu Bożen w Bożenkowie. Z inicjatywy Hanny Kątnej powstał Klub Seniora.

„Będę rozszerzać moją działalność”

– Widzę, że moja praca, wkład włożony w społeczność bożenkowską nie idzie na marność – mówiła podczas odbierania dyplomu Hanna Kątna. – Najbardziej cieszy mnie to, kiedy przychodzą osoby na zajęcia nie wierzące w siebie, a po skończonych warsztatach wychodzą z uśmiechem na twarzy, zapominają o wszelkich problemach, a ponadto mają przepiękną pracę, którą mogą pochwalić się w domu, a nawet wśród znajomych. Będę rozszerzać moją działalność, żeby społeczność coraz chętniej uczestniczyła w kulturze – dodała.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments