Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeŚwięto 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]
30.06.2023 | 12:33

Święto 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej w Bydgoszczy [ZDJĘCIA]

Zdjęcia:

To już dziewiętnaście lat, odkąd działalność rozpoczęła 1 Pomorska Brygada Logistyczna. W koszarach jednostki w Bydgoszczy podczas uroczystości nagrodzono zarówno żołnierzy, jak i pracowników cywilnych jednostki. – Podtrzymujemy zdolność do realizacji zadań zgodnie z przeznaczeniem – podkreśla dowódca brygady, płk Witold Bartoszek.

Oficjele, przedstawiciele służb mundurowych, wojska (wśród nich m.in. dowódca JFTC NATO gen. Norbert Wagner), a także zastępca prezydenta miasta Mirosław Kozłowicz wzięli udział w uroczystości, w trakcie której świętowano 19-lecie istnienia 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej. Przypomnijmy, że brygada osiągnęła gotowość do realizacji zadań zgodnie ze swoją strukturą i przeznaczeniem 29 czerwca 2004 r., a to właśnie w czerwcu 2004 roku sformowano ją na mocy decyzji Ministra Obrony Narodowej.

– Ostatni rok nie był łatwo – nie ukrywa płk Bartoszek i wylicza zadania, które realizowali żołnierze i pracownicy brygady: – To przede wszystkim wsparcie na kierunku granicy polsko-białoruskiej na rzecz Straży Granicznej, przygotowanie niemal 47 tysięcy posiłków na rzecz wojsk operacyjnych, zabezpieczenie dla nich blisko 180 transportów, za które odpowiadaliśmy, a cały czas zabezpieczamy – zgodnie z realizacją zadań – cztery duże kontyngenty wojskowe. To wszystko robi wrażenie, do tego cały czas wspieramy walczącą Ukrainę.

Dowódca brygady przyznaje też, że słowo „dziękuję” w dniu dziewiętnastej rocznicy sformowania brygady jest zbyt słabe, aby wyrazić to, co jej żołnierze i pracownicy cywilni zrobili od tego czasu. Płk Bartoszek dodaje też, że od ostatniego święta do teraz, żołnierze „Logistyka” przejechali blisko sześć milionów kilometrów i to bez żadnych negatywnych zdarzeń drogowych. – To świadczy o waszym oddaniu, profesjonalizmie, żołnierskiej odpowiedzialności – mówi. Jeszcze przed uroczystościami w koszarach jednostki, płk Witold Bartoszek na wideokonferencji spotkał się z żołnierzami, którzy przebywają obecnie na misjach – choćby w Libanie, Iraku, Kosowie, Bośni i Hercegowinie czy na Łotwie.

Jednocześnie szeregi 1 Pomorskiej Brygady Logistycznej wzmocniły się o kolejnych nowych żołnierzy. Konkretnie trzystu wojskowych, którzy dołączyli do niej w ramach dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. – Sformowaliśmy nowy batalion i już od pierwszego dnia czują się oni pełnoprawnymi członkami jednostki – podkreśla płk Witold Bartoszek.

Z okazji święta jednostki, wyróżniający się żołnierze otrzymali awanse na wyższe stopnie wojskowe oraz inne nagrody, którymi uhonorowano także cywilnych pracowników.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Miejscowy
Miejscowy
11 miesięcy temu

Ta jednostka to istna patologia. Dowódca chwalił się ile to kilometrów przejechali kierowcy w czasie realizacji zadań, a ilu z nich zostało wyróżnionych?? Na parku sprzętu istny bajzel, parkowanie na terenie brygady tylko dla szanownych cywilów bo oni nie mogą parkować na płatnym parkingu a żołnierz musi mimo tego że pełni służby całodobowe abo wyjeżdża na wiele dni. Zero jakichkolwiek wniosków z wojny na Ukrainie bo brygada wydaje blaszane chełmy rodem z lat 60tych. Wstyd i żenada.