Bydgoszcz
10C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 10 • L 9
12C
Pon
11C
Wt
11C
Sr
12C
Czw
8C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczFotorelacjeŚwiętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. Na Starym Rynku, ale nie tylko [ZDJĘCIA]
12.11.2015 | 10:44

Świętowaliśmy rocznicę odzyskania niepodległości. Na Starym Rynku, ale nie tylko [ZDJĘCIA]

Bydgoszczanie celebrowali Święto Niepodległości w kilku miejscach - kwiaty złożyli między innymi pod pomnikiem prezydenta Leona Barciszewskiego.

Zdjęcia: Bogusław Białas

Choć dla Bydgoszczy niezwykle istotną datą w kontekście odzyskania niepodległości jest 20 stycznia 1920 roku, gdy wojsko polskie wkroczyło do miasta, to bydgoszczanie nie zapomnieli również o upamiętnieniu wydarzeń z 11 listopada 1918 roku.

W mieście nad Brdą wspomnienie tej ważnej daty na kartach polskiej historii odbyło się na Wełnianym Rynku, gdzie zgromadzono się pod pomnikiem Leona Barciszewskiego, przedwojennego prezydenta miasta, a także na Starym Rynku i placu Wolności. Na tym ostatnim zlokalizowano również start do Bydgoskiego Biegu Niepodległości, w którym wzięło udział niemal tysiąc osób.

Podczas uroczystości nie zabrakło nawiązań do wydarzeń z drugiej dekady XX wieku – pojawiły się historyczne pojazdy oraz ubiory i mundury. Zapraszamy do obejrzenia obszernego fotoreportażu z obchodów, który dostępny jest powyżej.


Powiązane treści