Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Świętuj Dzień Pośrednika z Libera Nieruchomości Bydgoszcz!

Dodano: 30.03.2024 | 12:00

Na zdjęciu: Licencjonowane pośredniczki z biura Libera Nieruchomości, za którymi stoi 17 lat doświadczenia w branży.

Fot. Nadesłane

Nieruchomości to fascynujące zjawisko, a obrót nimi to fascynująca przygoda. Jeśli nie masz w tej kwestii doświadczenia, a stoisz przed koniecznością sprzedaży lub zakupu wymarzonej nieruchomości, skonsultuj się z doświadczonymi, licencjonowanymi pośredniczkami z biura Libera Nieruchomości. Stoi za nimi 17 lat doświadczenia w branży. Dzisiaj z okazji Dnia Pośrednika zapraszamy Cię do ich świata!

Od 2010 roku dnia 30 marca obchodzony jest w Polsce Dzień Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ została wybrana na pamiątkę zawarcia jednej z największych w historii transakcji kupna-sprzedaży nieruchomości. Otóż 30 marca 1867 roku nastąpiło nabycie od carskiej Rosji przez rząd Stanów Zjednoczonych działki liczącej około 1,5 mln km² – dzisiejszego terenu Alaski.

W tej wyjątkowej transakcji czynny udział brał oczywiście Polak, nic na świecie nie dzieje się przecież bez naszego udziału. Po stronie amerykańskiej w charakterze pośrednika negocjującego warunki umowy (na kwotę 7,2 miliona dolarów amerykańskich) brał udział polski i amerykański generał – Włodzimierz Bonawentura Krzyżanowski, brat cioteczny Fryderyka Chopina.

Zawód pośrednika nieruchomości w Polsce niestety nie cieszy się zbyt wielkim prestiżem. Każdego dnia pracownicy firmy Libera choćby w lokalnym środowisku pracują nad zmianą tego wizerunku. Trzeba mieć bowiem ogromną wiedzę, żeby bezpiecznie przeprowadzać klientów przez cały proces sprzedaży, zakupu, wynajmu mieszkań, domów czy działek. Zawód ten jest też bardzo wszechstronny – łączy on ze sobą szeroko rozumiane prawo, psychologię, a także wiele umiejętności, takich jak negocjacje czy mediacje.

Kilka case’ów z życia wziętych!

O kilku ciekawych przypadkach w swojej karierze jako pośrednika opowiedziała właścicielka licencjonowanego biura nieruchomości w Bydgoszczy – Libera Nieruchomości, Pani Sabina Libera.

Z własnego doświadczenia wiemy, że kluczowym zadaniem pośrednika jest ustalenie stanu prawnego nieruchomości – tu już może czaić się kilka przykrych niespodzianek. Jedną z nich, którą doświadczyliśmy w swojej karierze była sytuacja, w której klient kupił kilka lat temu za gotówkę stylowe mieszkanie w kamienicy i przez kilka lat żył w błogiej nieświadomości. Kiedy postanowił je sprzedać pośrednik uświadomił mu, że w gruncie rzeczy nie jest on właścicielem mieszkania, a nabył udział w kamienicy, a to jednak spora różnica i duże ograniczenie potencjalnych klientów.

Inny z naszych klientów kupił z kolei działkę, a po kilku latach, kiedy wartość gruntów wzrosła postanowił ją spieniężyć. Jakież było jego zdziwienie gdy okazało się, że na jego gruncie można wybudować świetlicę lub przedszkole. Podkreślamy, że wszystko to wyszło na kilka dni przed aktem notarialnym, kiedy notariusz przeanalizował dostarczone dokumenty. Sprawa wówczas się skomplikowała. Sprzedający zawarł umowę przedwstępną, pobrał zadatek i z jego winy nie doszło do przeniesienia własności. Kupujący już widział swój wymarzony dom na tej parceli. Nie był zainteresowany budową placówki oświatowej. Od tej pory właściciel feralnej działki jest naszym stałym klientem.

W zawodzie pośrednika możemy spotkać się też z transakcjami gotówkowymi, czyli tymi bez angażowania kredytu hipotecznego. Tu także należy wykazać się dużą czujnością i intuicją, aby klient nie stracił swojej nieruchomości oraz nie musiał latami dochodzić zapłaty przed sądami. Na etapie rozpoczęcia pracy z ofertą, szczególnie tą nabytą na drodze spadku lub darowizny, powinno sprawdzić się także wiele innych dokumentów.

Czasami właścicielem lub współwłaścicielem nieruchomości jest… dziecko. W takiej sytuacji nie obędzie się bez decyzji Sądu Rodzinnego. Nierozważne zawarcie Umowy przedwstępnej może rodzicom przysporzyć wielu problemów. Coraz częściej pojawiają się także nieruchomości nabyte na podstawie Umowy dożywocia. To jedna z najsilniejszych Umów, a sprzedaż takiej nieruchomości to bardzo trudne zadanie. Warto także sprawdzić czy nieruchomość, którą chcemy kupić nie jest obciążona hipotekami przymusowymi. Można ją sprzedać, ale trzeba wiedzieć jak bezpiecznie dla każdej że stron pokierować całym procesem.

Home staging i inne supermoce 

Poza kwestiami prawnymi pośredniczki z Libera Nieruchomości pomogą Ci w przygotowaniu nieruchomości do zbycia.  – W naszej codziennej pracy wykorzystujemy techniki i magię home stagingu. Wszystko uwieczniamy podczas profesjonalnej sesji foto, a potem z radością prezentujemy potencjalnym klientom – przekonuje Pani Sabina.

Pośrednik w dużym stopniu może także wspomóc Cię w wynajmie Twojego mieszkania lub domu. Umowy najmu to najbardziej ryzykowne i trudne umowy na rynku nieruchomości. Odpowiednie ich zabezpieczenie uchroni Cię jako właściciela przed wieloma problemami. Jeśli już masz swoich najemców, a nie masz czasu doglądać mieszkania i zajmować się formalnościami z tym związanymi, możesz mu powierzyć zarządzanie najmem. Libera Nieruchomości od wielu lat, konsekwentnie pogłębia swoją wiedzę także z zakresu wynajmu lokali mieszkalnych, mając w tej materii bardzo duże doświadczenie.

Świętuj Dzień Pośrednika z Libera Nieruchomości Bydgoszcz!

– Na każdym etapie naszej pracy, przy każdej powierzonej nam nieruchomości współpracujemy kompleksowo z każdym pośrednikiem i biurem nieruchomości. Dzięki temu docieramy do wielu klientów, a klienci docierają do naszych ofert na #WYŁĄCZNOSC. Współpracę z naszym biurem możesz nawiązać na każdym etapie transakcji. Jesteśmy w tym względzie bardzo elastyczne – mówi pośredniczka Libera Nieruchomości.

Jeśli zamierzasz nawiązać współpracę z poleconym pośrednikiem, zapytaj go przede wszystkim co i jak zrobi, aby możliwie szybko i w dobrej cenie sprzedać lub wynająć Twoją nieruchomość. Wówczas możesz dopiero zadać to fundamentalne pytanie – ile procent Pani bierze? Tak samo ma się sytuacja w przypadku zakupu nieruchomości. Powiedz pośrednikowi czego szukasz i czego oczekujesz, a on powie ile jego usługa będzie kosztowała.

Jeśli Twoja nieruchomość przysparza Ci problemów i wątpliwości możesz skonsultować to podczas cotygodniowego wydarzenia Czwartek z Expertem, którego inicjatorem jest biuro Libera Nieruchomości.

Świętuj Dzień Pośrednika z Libera Nieruchomości Bydgoszcz!