Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sygnalizacja przy UTP wreszcie będzie działać. Wiemy, kiedy to nastąpi

Dodano: 18.01.2018 | 16:22
kaliskiego

Sygnalizacja przy ul. Kaliskiego wzbudziła emocje.

Na zdjęciu: Sygnalizacja przy UTP do tej pory nie była włączona.

Fot. BB

24 października 2017 roku rozpoczęto montaż sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych na ulicy Kaliskiego. Inwestycja, która wzbudziła sprzeciw wielu mieszkańców Fordonu, wciąż nie została uruchomiona. Wiemy jednak, kiedy to nastąpi.

Informacja o zainstalowaniu świateł pojawiła w lipcu ubiegłego roku. ZDMiKP postanowił ustawić je na przejściu obok akademików Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego. Drogowcy przystąpili do realizacji zadania jesienią – pod koniec października zamontowano słupy oraz szafę sterowniczą, która znajdowała się w magazynie zarządu dróg (zdemontowano ją z jednej z ulic podczas wymiany sygnalizacji na nowszy model, dostosowany do systemu ITS).

Według komunikatu, umieszczonego 3 listopada ubiegłego roku na stronie urzędu miasta, światła na Kaliskiego miały zostać uruchomione w połowie listopada. Od tego momentu minęły niemal trzy miesiące, a sygnalizacja wciąż nie funkcjonuje. Mieszkańcy zaczęli więc dopytywać, kiedy dojdzie do ich włączenia.

O przyczyny opóźnienia i planowaną datę włączenia zapytaliśmy rzecznika ZDMiKP Krzysztofa Kosiedowskiego. Najważniejsza informacja – sygnalizacja ma działać od jutra. 

– Operator energetyczny prowadził prace, które umożliwiły nam postawienie szafy wraz z elektroniką – sterowanie, wykonanie przyłącza licznikowego i założenie licznika na energię elektryczną. W tym tygodniu przeprowadzone zostały odbiory. W związku z tym, wszystko jest gotowe do uruchomienia i tak, od jutra sygnalizacja powinna pracować w pełnym kolorze – przekazał Kosiedowski.

Kolejne sygnalizacje świetlne w Fordonie mają powstać na ul. Fordońskiej – na skrzyżowaniu z ul. Brzechwy i w pobliżu ul. Magazynowej.