Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Umowa podpisana. W Bydgoszczy staną dwie nowe sygnalizacje świetlne

Dodano: 05.07.2022 | 11:54

Na zdjęciu: Nowe sygnalizacje świetlne będą wzbudzane przyciskami przez pieszych.

Fot. Szymon Fiałkowski/zdj. ilustracyjne

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej podpisał umowę na budowę sygnalizacji świetlnych na ulicy Nad Torem oraz ulicy Powstańców Wielkopolskich. Drogowcy twierdzą, że ich realizacja poprawi bezpieczeństwo w miejscach, gdzie kierowcy do tej pory przekraczali dopuszczalną prędkość.

Jak informowaliśmy w połowie czerwca, drogowcy ogłosili przetarg na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji świetlnej przy przejściach dla pieszych u zbiegu ulic Nad Torem/Żnińska oraz przez ulicę Powstańców Wielkopolskich na wysokości ogrodu botanicznego UKW. Obie sygnalizacje będą wzbudzane przyciskami przez pieszych.

W ramach prac zdemontowane zostanie też istniejące doświetlenie obu przejść. Trafi ono w nowe miejsca, a konkretnie stanie przy „zebrach” po wschodniej stronie skrzyżowania Nakielska/Wiśniowa, po zachodniej stronie przy skrzyżowaniu Nakielska/Notecka (przy Tańskich) oraz północnej stronie skrzyżowania Pelplińska/Witkiewicza/Taterników.

We wtorek, 5 lipca ZDMiKP poinformował o podpisaniu umowy z wykonawcą obu zadań – bydgoskim Przedsiębiorstwem Instalacyjnym s.j. Jankowiak Tomczak. Łączny koszt prac to około 650 tysięcy złotych. Drogowcy podają, że prace mają zostaną zakończone w listopadzie bieżącego roku.

CZYTAJ TAKŻE: Nowa restauracja na Szwederowie. Serwuje kuchnię azjatycką!

0 0 votes
Article Rating
Umowa podpisana. W Bydgoszczy staną dwie nowe sygnalizacje świetlne
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Benc Benc 12
Benc Benc 12
1 rok temu

WOW !!! X WOW !!! , coś co jest standardem urasta do rangi wiekopomnego wydarzenia 😉

Arasik
Arasik
1 rok temu

Światła co 50 metrów, taki mają cel cymbały. Tylko po to chyba, aby uprzykrzyć życie kierowcom i zakorkować bardziej miasto. Idioci niestety mają decydujący głos.

nemo
nemo
1 rok temu

gratulujemy d ebilom z ZDMiKP, za mało świateł i przejść jest w mieście, samochody nadal mogą czasem pojechać do przodu 5km/h dostawić więcej przejść i więcej świateł, zlikwidować kładki i zrobić w ich miejsce przejścia naziemne (tak jak proponowali przy Wojska Polskiego)…chwała d ebilom ZDMiKP !!!

Barbara
Barbara
1 rok temu

Wiele przejść dla pieszych z sygnalizacja świetlną ma zbyt krótki cykl dla pieszych. Bardzo często mi się zdarza, pomimo wejścia na jezdnię zaraz po zaświeceniu się zielonego światła że nie zdążę pokonać całej jezdni a jestem osobą która porusza się w normalnym tempie. Natomiast kiedy idę z synem, który to ma problemy z poruszaniem się, to światło czerwone zapala się gdy jesteśmy w połowie przejścia. Przykładowe przejście Focha/ Gdańska, przy Operze i jeszcze kilka by się znalazło.

Arturooo
Arturooo
1 rok temu

na Nakielskiej na wysokosci przystanku tranwajowego ,, nakielska-wroclawska” od 10 lat prosimy sie o światła ile osob juz zostalo tam potrąconych ile dzieci idacych do szkoly dalej z tym nic nie zrobią a tlumaczenie jest jedno z ich strony ,, nie mozemy postawic tam świateł bo beda duze korki”. Postawili pacholki miedzy pasami dla aut, ale co z tego jak kazdy i tak pedzi z zawrotną prędkością. Ciekawe ile ludzi jeszcze ucierpi przez glupie tlumaczenia ZDMiKP.

Fili
Fili
1 rok temu

przecież to nie ZDNiKP się tym chwali, tylko ten portalik robi z tego sensację bo nie mają o czym pisać

Anna
Anna
1 rok temu

Dzień dobry
Mam jedno pytanie
Dotyczy to Ronda Kujawskiego przystanku tramwajowego na nowej linii
Proszę mi wskazać miejsce gdzie można kupić bilet komunikacji tramwajowej osoba spiesząc nie ma gdzie kupić biletu kiosku nie ma . Mandat gotowy Proszę przyjrzeć się bliżej tej sprawie
Z poważaniem mieszkanka SZWEDEROWA .

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

Skrzyżowanie, korek, światła, skrzyżowanie, korek, światła…
Zamiast estakady budować to światła zakładają. I to nawet na wylotówce z miasta na Szubińskiej!!!
Tam estakada już dawno powinna być i kładka dla pieszych!
Takie rzeczy tylko w Polsce. Masakra!

Loni
Loni
1 rok temu

Czy te głupki od dróg w Bydgoszczy mogłby odwalić się od kierowców mam dość ich debilizmu w utrudnia i życia w mieście

Karol
Karol
1 rok temu

To jest chore co wyprawia ZDMiKP. Bydgoszcz korkiem stoi, a tu kolejne sygnalizacje.
Bezmyślność, głupota, brak przewidywania skutków.
Brak słów.

Sebastian
Sebastian
1 rok temu

Gdzie są CHODNIKI I SYGNALIZATOR W Łęgnowie-Toruńska!!!!!!!!!!! 4 lata to trwa i teraz wyegzekwować to najlepiej PRAWNIE!!!!

wargo
wargo
8 miesięcy temu

Ucierpią przede wszystkim piesi. Kierowcy zyskają, gdyż światła na przejściach dla pieszych w Bydgoszczy dają im pierwszeństwo. Będą więc korki, ale wśród pieszych.