Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Szkoła modułowa w Niemczu. Trwa przetarg

Dodano: 24.07.2023 | 08:29

Na zdjęciu: W budżecie gminy na ten cel zabezpieczono kwotę 1 mln 710 tys. zł

Fot. IN

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami Gmina Osielsko ogłosiła przetarg na budowę modułowego budynku przeznaczonego na dodatkowe sale lekcyjne przy Szkole Podstawowej w Niemczu.

Jest to zadanie na zasadzie „zaprojektuj i wybuduj”. Oferty można składać do 26 lipca. Po stronie wykonawcy należy wykonanie dokumentacji projektowej. Termin realizacji zamówienia wynosi siedem miesięcy od dnia podpisania umowy.

Zabezpieczono środki w budżecie

Budowa tymczasowej szkoły wiąże się z tym, że gmina Osielsko ma problem z rosnącą ilością uczniów i brakiem miejsca. Jeżeli szkoła modułowa nie zostanie wybudowana uczniowie w Niemczu musieliby spędzać czas nawet do godz. 19. W budżecie gminy na ten cel zabezpieczono kwotę 1 mln 710 tys. zł.

Ma służyć przez trzy lata

– W modułach edukacyjnych, które planuje się przy Szkole Podstawowej w Niemczu jednocześnie będzie mogło przebywać 100 uczniów – wyjaśniał nam ostatnio wójt Wojciech Sypniewski. – Planuje się powierzchnię całkowitą inwestycji 360 metrów kwadratowych, na każdy oddział 25 osobowy przewiduje się zgodnie z przepisami 54 metry kwadratowe. Okres eksploatacyjny obiektów modułowych określa się na 50 lat. Nie oznacza to jednak, że taki okres będzie on wykorzystywany na cele edukacyjne w Niemczu. Przewiduje się tymczasową eksploatację na cele oświatowe przez okres lat trzech, do czasu wybudowania nowego budynku szkoły. Po zakończeniu inwestycji budowy nowej szkoły moduły planuje się przeznaczyć na inne cele poprawy infrastruktury bytowej Stanicy w Bożenkowie – dodał gospodarz gminy Osielsko.

Rozwiązanie tymczasowe

Przypomnijmy, że na pograniczu Niemcza i Osielska planuje się budowę nowej szkoły. Szkoła modułowa w Niemczu ma być zatem rozwiązaniem tymczasowym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments