Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Sznur samochodów na ulicy Długiej. Wkrótce stanie tam znak zakazu postoju

Dodano: 18.06.2021 | 14:22

Eryk Dominiczak | e.dominiczak@metropoliabydgoska.pl

Na zdjęciu: Kolumna samochodów stojących wzdłuż budynków zaślepionego fragmentu ulicy Długiej to codzienny obraz bydgoskiego Śródmieścia. Drogowcy deklarują, że problem wkrótce zniknie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Systematycznie zmniejszająca się liczba miejsc postojowych w centrum miasta sprawia, że niektórzy kierowcy wykorzystują każdy skrawek terenu, gdzie można zaparkować. Tak od wielu dni dzieje się na ślepym odcinku ulicy Długiej. Drogowcy deklarują, że problem zostanie już wkrótce rozwiązany.

Fragment ulicy Długiej od skrzyżowania z ulicą Podwale w kierunku Zbożowego Rynku stal się – w wyniku rozbudowy ulicy Kujawskiej – sięgaczem. Wjazd z tę część ulicy możliwy jest jedynie od strony placu Kościeleckich. Miejsca parkingowe znajdujące się vis a vis budynków pozostały, ale z wyraźnym zaznaczeniem, że możliwe jest tam wyłącznie parkowanie prostopadłe. W pobliżu zabudowań wyznaczono z kolei za pomocą płyt trakt dla pieszych.

Wydawałoby się, że układ fragmentu ul. Długiej jest czytelny. Jak się okazuje jednak – nie dla wszystkich. Nagminnym obrazkiem jest bowiem kolumna samochodów stojąca wzdłuż zabudowań, bardzo często zawłaszczająca również wspomnianą część pieszą. Wątek ten pojawił się po naszej publikacji w sprawie likwidacji miejsc parkingowych na Rybim Rynku oraz Starym Porcie. – Potrzebny jest nowy znak. Sprawa zgłoszona do wiceprezydenta Kozłowicza – zadeklarował w czwartek Maciej Bakalarczyk, menedżer Śródmieścia.

Okazuje się, że problem w podległym Mirosławowi Kozłowiczowi Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej jest już znany. – Dostawaliśmy sygnały w sprawie parkowania wielu samochodów w tym miejscu – przyznaje Tomasz Okoński, rzecznik drogowców. – Czy w krótkim czasie sytuacja w tym miejscu zostanie uporządkowana? – zapytaliśmy Okońskiego. Odpowiedź przyszła już po kilku minutach. – Sprawa jest przesądzona. Zostanie tam zainstalowany znak zakazu postoju – deklaruje rzecznik prasowy ZDMiKP.

Pozostaje pytanie – dlaczego już w fazie projektowej taki znak nie został zaplanowany. – Projektant uznał, że wszyscy kierowcy są kulturalni i stosują się do znaków wskazujących miejsca do parkowania – mówi z przymrużeniem oka Tomasz Okoński. Sam znak nie zamknie jednak tematu, jeżeli – szczególnie w początkowej fazie po jego umiejscowieniu – nie pojawią się tam patrole straży miejskiej. One powinny bezwzględnie egzekwować nowy zakaz, który pozwoli na swobodne przemieszczanie się w kierunku Starego Rynku przede wszystkim pieszym.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Wasyl
Wasyl
3 lat temu

Straż Wiejska reaguje najszybciej po telefonicznym donosie